Niskie pH krwi pępowinowej powoduje zmiany chorobowe u noworodków

Badanie przeprowadzone przez lekarzy dotyczące poziomu pH krwi pępowinowej potwierdza fundamentalną teorię dr. Roberta O. Younga mówiącą, że ludzki organizm jest stworzony do bycia alkalicznym.

Badanie krwi u noworodków wykonane w celu oceny ryzyka ewentualnych uszkodzeń mózgu może ratować życie dzieci i zapobiegać ich ewentualnej niepełnosprawności. Z kolei badanie krwi pępowinowej pobranej tuż po urodzeniu mierzy jej kwasowość (wartość pH).

Krew o niskim pH (zakwaszona) wskazuje na niedotlenienie dziecka w chwili narodzin. Takie niedotlenienie jest najczęstszą przyczyną uszkodzeń mózgu, porażenia mózgowego, a nawet śmierci niemowląt.

Aktualne wytyczne sugerują, że pomiar poziomu pH krwi pępowinowej jest bezwartościowy. Jednak najnowsze badania lekarzy ze szpitala w Birmingham sugerują coś innego. Lekarze przeprowadzili 51 badań z udziałem niemal pół miliona noworodków. Stwierdzono, że niski poziom pH krwi pępowinowej niemal zawsze był związany z poważnymi skutkami zdrowotnymi dla dzieci.

Na podstawie wyników przeprowadzonych badań na łamach pisma „British Medical Journal” lekarze wzywają do zwiększenia nadzoru nad dziećmi urodzonymi z niskim pH krwi pępowinowej. Dla takich dzieci od razu po urodzeniu powinien być wprowadzony rozszerzony zakres badań.

Związany ze wspomnianymi badaniami lekarz prof. James Neilson, profesor ginekologii i położnictwa na Uniwersytecie w Liverpoolu stwierdził, że: „powinno się dążyć do zmniejszenia liczby urodzeń dzieci przy niskim pH kręgowym bez zwiększania ilości niepotrzebnych interwencji położniczych”.

Profesor położnictwa w szpitalu St Thomas w Londynie, Andy Shennan, z zadowoleniem przyjął wyniki badań nad związkiem niskiego pH krwi pępowinowej a zdrowiem nowo narodzonych dzieci. Shennan powiedział, że: „brak tlenu dla dziecka w trakcie porodu powoduje niski poziom pH krwi pępowinowej. Jeśli niedotlenienie jest długotrwałe, wówczas u dziecka mogą wystąpić nieodwracalne uszkodzenia neurologiczne, choć na szczęście zdarza się to relatywnie rzadko”.

Przeprowadzone przez lekarzy badanie potwierdza fundamentalną tezę dr. Roberta O. Younga mówiącą o tym, że ludzki organizm jest stworzony do bycia alkalicznym.

You may also like...