Chcesz ustrzec się cukrzycy? Jedz awokado

Badania przeprowadzane na całym świecie pokazują, że osoby spożywające duże ilości owoców i warzyw cieszą się dobrym zdrowiem i dłuższym życiem. Brzmi to jak banał, ale mało osób przykłada do tego wagę. Dziś, tempo życia jest zawrotne, współczesnemu człowiekowi na wszystko brakuje czasu, żyje w ciągłym pośpiechu, nie ma czasu na to, aby pilnować diety. Na otwarciach fast foodów są tłumy ludzi, którzy lekceważą swoje zdrowie.

Coraz więcej osób ma nadwagę i podwyższony poziom cukru. Jak z tym walczyć?

Aby ustrzec się przed tą zdradliwą chorobą należy przestrzegać jednej prostej zasady – do codziennej diety włączyć awokado. Owoc ten zawiera aż czternaście minerałów, które regulują funkcje życiowe organizmu oraz stymulują wzrost.

Szczególną uwagę zwraca wysoka zawartość żelaza i miedzi, które są tak ważne dla każdego organizmu. Oba te minerały biorą udział w regeneracji czerwonych komórek krwi oraz zapobiega anemii. Ma więcej potasu niż banany i zawiera dużą ilość jonów sodowych, co daje im wysoki poziom zasadowy, a to z kolei przyczynia się do obniżenia poziomu kwasowości we krwi.
Co takiego zawiera awokado, że pomaga walczyć z wysokim poziomem cukru?

Musisz wiedzieć, że awokado zawiera sporo błonnika i bardzo mało cukru. Nie przyczynia się więc, do zanieczyszczania krwi kwaśnymi substancjami, które są produktem powstającymi podczas trawienia cukrów.

Dodatkowo, owoc ten jest bogatym źródłem zdrowych tłuszczów, które metabolizują energię i biorą udział w budowaniu błon komórkowych. Są także wspaniałym źródłem protein – dostarczają ok. 10 – 15 % dziennego zapotrzebowania.
Mam nadzieję, że wyżej wymienione korzyści i właściwości tego niesamowitego owocu przekonają Cię, by częściej gościł na Twoim stole.

Jest jednym z najważniejszych produktów spożywczych, ponieważ pomaga utrzymać równowagę hormonalną oraz system energetyczny organizmu.
Jeżeli zmagasz się z cukrzycą typu II koniecznie sięgaj po dwa awokado dziennie. To pomoże Twojemu organizmowi chronić się przed powikłaniami. Zawarte w awokado glutation, luteina i likopen oraz szerokie spektrum witamin i zdrowych tłuszczów będą wspierały Cię w codziennej walce z chorobą.

You may also like...