Prawda na temat zakwaszających suplementów diety

Czy sprawdzasz etykiety na preparatach, które przyjmujesz? Jeśli zawierają one takie składniki, jak stearynian magnezu lub kwas stearynowy, lepiej zmień producenta.

Naukowcy z Teksasu i wschodniej Karoliny wykryli, że mają one toksyczne działanie na błony komórkowe i prowadzą do spadku odporności. Gdy długo przyjmujesz takie preparaty, komórki Twojego ciała obumierają.

Gdzie znajdują się stearyniany?

Niestety – wszędzie. Około 90% witamin i minerałów, które można kupić dziś w aptekach i sklepach zielarskich, zawiera te substancje. Stearyniany są kwasami używanymi w kapsułkach żelatynowych. Niektórzy ludzie przyjmują ich bardzo dużo, by dostarczyć swojemu organizmowi witamin i minerałów. Mamy dobre intencje, jednak w rezultacie szkodzimy swojemu organizmowi. Jest to spowodowane tym, że stearyniany silnie zakwaszają organizm.

Eduardo Sanchez, naukowiec z Teksasu wypowiada się, że ludzie muszą zwracać większą uwagę na to, jakie przyjmują suplementy diety. Jeśli chcesz, by witaminy i minerały były korzystne dla Twojego zdrowia, musisz czytać skład.

Uwaga na firmy, które dbają tylko o pieniądze

Większość firm zdaje sobie sprawę z tego, że ich preparaty mogą mieć niekorzystne działanie na ludzki organizm. Mimo to cały czas sprzedają je i podkreślają, że są w „wygodnej formie kapsułek”. Dochodzi też inny problem – większość chorób jest spowodowanych zakwaszeniem organizmu, a próba wpływania na ich objawy (takie, jak otyłość, grypa, mdłości) za pomocą suplementów diety jest skazana na porażkę.

Im więcej będziesz brał suplementów, które jedynie maskują objawy choroby, tym jest większe ryzyko, że stan Twojego zdrowia będzie się pogarszał. Z tego powodu, warto zadziałać na przyczynę choroby i zastosować środki odkwaszające.

Wszystkie preparaty doktora Roberta O. Younga są tworzone z myślą o korzystnym działaniu na organizm człowieka. Powstają one dzięki doświadczeniu Roberta O. Younga w diecie zasadowej i nie zawierają szkodliwych składników.

You may also like...