Co powinieneś wiedzieć o diecie alkalicznej? Podstawowe informacje

Co powinieneś wiedzieć o diecie alkalicznej? Podstawowe informacje

Dieta alkaliczna opiera się na teorii, która mówi, że krew ma swój własny, alkaliczny odczyn. Dlatego też należy spożywać pożywienie, które swoim odczynem pH pasuje do odczynu krwi. Krótko mówiąc, należy jeść tak, aby nie zakwaszać organizmu.

Dieta alkaliczna przynosi wiele korzyści zdrowotnych, od zapobiegania chorobom przewlekłym, poprzez zdrową utratę wagi i zapobieganie chorobom serca. Alkaliczna dieta i styl życia sprzyjają poprawie ogólnego stanu zdrowia.

Co można jeść na diecie alkalicznej?

Alkaliczna dieta, wbrew pierwszemu skojarzeniu, nie opiera się na tym, żeby nie jeść produktów o kwaśnym smaku. Owoce cytrusowe lub warzywa są kwaśne, a należy je jeść. Chodzi o produkty, które tworzą w organizmie kwaśne środowisko. Produkty dobre to np. owoce cytrusowe czy zielone warzywa liściaste. Złe produkty to mocno przetworzona żywność (fast-foody, słodzone napoje gazowane) czy mięso. Podczas trawienia białek i węglowodanów, w naszej krwi zwiększa się ilość kwasowych produktów przemiany materii, które prowadza do wielu problemów zdrowotnych.

Chodzi o to, aby ograniczyć spożywanie produktów, które powodują wydzielanie się nadmiaru zabójczych kwasów dietetycznych i metabolicznych. Należy dążyć do utrzymania równowagi kwasowo-zasadowej organizmu.

Dieta zasadowa i alkaliczny styl życia sprawią, że będziesz zdrowszy.

Nie można mylić diety alkalicznej z krótkotrwałymi dietami, które prowadzą do spadku masy ciała, a następnie, do ponownego przybrania na wadze. Istotą diety zasadowej, jest trwała zmiana sposobu odżywiania.

You may also like...