Duchowe odżywianie – jak to, co jemy, wpływa na psychikę

Większość z nas, mówiąc i myśląc o człowieku, nie ogranicza się tylko i wyłącznie do sfery jego ciała. Wiemy, że istota ludzka nie jest zbudowana jedynie z ciała, czyli materii, ale także sfery duchowej.

Niektórzy filozofowie i uczeni twierdzą, że duchowa strona człowieka jest ważniejsza od cielesnej, co więcej, że to właśnie dusza sprawuje pełna kontrolę nad ciałem. Nawet, jeśli nie jesteśmy tego świadomi, lub nie wierzymy w taki związek.

Nasz wieloletni współpracownik, oraz autor książki „Sekrety Szambali” – James Redfield, twierdzi, że człowiek w całości składa się z energii. Jak to możliwe? Naukowcy już wiele lat temu odkryli, że każda istota zamieszkująca ziemię składa się z atomów – czyli mikroskopijnych, niewidocznych dla ludzkiego oka cząsteczek.

Zaś owe cząsteczki są czystą energią – a więc jeżeli nasze ciało składa się z atomów – oznacza to nie mniej ni więcej – tylko to, że zbudowani jesteśmy z energii.

Gdy sobie to uświadomimy, być może pomoże nam to przewartościować nasze życie oraz zastanowić się nad codziennym postępowaniem, oraz kierunku, w jakim płyną nasze uczucia i myśli. Niemal wszystkie religie świata zgodnie nauczają, że naszym przeznaczeniem jest ciągły duchowy rozwój oraz minimalna koncentracja na sprawach materialnych, które szybko przemijają w przeciwieństwie do duszy – której istnienie nigdy się nie kończy.

Jak wspierać swój rozwój duchowy?

Może zabrzmi to banalnie, ale aby w pełni zadbać o swój rozwój duchowy, należy także zatroszczyć się o swoje ciało. Dlaczego? Ponieważ osłabione i schorowane ciało będzie dążyło do poprawy swojego stanu, nie zaś do rozwoju duchowego.

Ciało i dusza są ze sobą połączone i wzajemnie na siebie wpływają. Zastanów się, czy nie zdarzyło Ci się, że gdy miałeś poważny kłopot – źle czułeś się nie tylko psychicznie, ale również fizycznie? Taka sama prawidłowość występuje również w drugą stronę – gdy cierpi ciało, dusza również to odczuwa – wtedy jesteśmy smutni, przygnębieni, nie mam sił ani ochoty do działania.

Dr Robert O. Young – ekspert w dziedzinie żywności i żywienia opracował także teorię duchowego pokarmu. Jest ona prosta do zrozumienia i łatwa do stosowania. Na czym polega? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Teoria duchowego odżywiania.

Dr Young twierdzi, ze istnieje jedna choroba i jedno lekarstwo. Jak to możliwe? Przecież ludzkość zmaga się z setkami różnych dolegliwości, które udaje się wyleczyć mniej lub bardziej skutecznie. Prawda jest taka, że wszystkie nasze problemy zdrowotne mają jedno źródło.

A jest nim pH organizmu. Wiesz już z poprzednich artykułów, że to zbyt duży poziom kwasowości jest odpowiedzialny za wszelkiego rodzaju dolegliwości, a także – nie każdy to wie – za nadwagę i otyłość. Tak więc, gdy w organizmie panuje równowaga kwasowo – zasadowa jest on silny, zdrowy i odporny na niekorzystne działanie warunków zewnętrznych.

Kwasowość jest bardzo toksyczna i niekorzystna dla naszego ciała, musi ono podjąć ogromy wysiłek, by ją zneutralizować i przywrócić harmonię. Gdy jednak jest tej kwasowości zbyt dużo, przestaje sobie radzić – wtedy pojawiają się kłopoty zdrowotne. Zapraszamy do czytania kolejnych artykułów.

You may also like...