Czy dieta alkaliczna wspomaga leczenie refluksu żołądkowego?

Badania naukowe wykazują, że istnieje bezpośredni związek pomiędzy dietą alkaliczną a zmniejszeniem ilości kwasu w żołądku. Dzięki temu objawy refluksu żołądkowego zostają znacznie zmniejszone lub wyleczone.

Czym jest refluks żołądkowy? To nic innego jak cofanie się treści żołądka do przełyku, które jest najczęściej spowodowane zmniejszonym napięciem zwieracza przełyku, który nie spełnia prawidłowo swojej funkcji (zwieracz powinien się szczelnie zaciskać, tak aby nie dopuścić do cofania się treści żołądka). Osobom cierpiącym na refluks żołądkowy często towarzyszy uporczywa zgaga oraz uczucie duszenia i pieczenia przy mostku. Objawy może wywołać ostre i tłuste jedzenie, alkohol, stan przejedzenia a nawet spędzanie czasu w pozycji lezącej.

Jeśli cierpisz na refluks żołądka to może już zauważyłeś, że po niektórych produktach spożywczych dolegliwości nasilają się, zaś po innych stają się łagodniejsze. To jedzenie, po którym objawy refluksu zaostrzają się ma najprawdopodobniej odczyn kwasowy. Kiedy spojrzysz na listę produktów zasadowych, to od razu zauważysz, że są to rzeczy, które nigdy nie wzmagają objawów Twojego schorzenia.

Dlatego też dieta zasadowa jest doskonałym środkiem zapobiegawczym oraz łagodzącym uporczywe objawy refluksu żołądkowego.

Należy pamiętać o tym, że istnieje tylko jedna choroba – zakwaszenie organizmu. Jedynym sposobem na jej zwalczenie jest alkalizacja duszy i ciała. Wszystko z pomocą zasadowej diety i aktywnego stylu życia.

You may also like...