Słyszałeś o diecie alkalicznej, lecz zastanawiasz się, czym różni się ona od innych zdrowych diet? O tym w poniższym artykule.
Dieta alkaliczna – zalety
Dieta alkaliczna, zwana również dietą zasadową, składa się przede wszystkim ze świeżych warzyw, niektórych owoców, nasion, orzechów i ziaren. Szczegółowe informacje o najlepszych produktach alkalizujących znajdziesz w tabeli żywności zasadowej >> Dzięki odpowiednim produktom, możliwe jest o zadbanie o równowagę pH organizmu.
Odczyn pH jest miarą, która pozwala określić poziom zakwaszenia i alkaliczności danego środowiska. Aby nasz organizm był zdrowy, krew powinna mieć lekko zasadowy odczyn pH. Aby wspomóc organizm w utrzymaniu prawidłowego poziomu pH, powinniśmy spożywać zdrowe, alkalizujące produkty. Dzięki temu:
- Odzyskasz energię i witalność.
- Wzmocnisz organizm i oczyścisz go z toksyn.
- Zrzucisz zbędne kilogramy.
- Zmniejszy się lub minie wiele problemów zdrowotnych takich jak: problemy żołądkowe, bóle głowy, częste przeziębienia.
- Zmniejszy się lub minie wiele problemów natury kosmetycznej: wypadanie włosów, sucha skóra, cellulit, łamliwe paznokcie, ciemne kręgi pod oczami.
Ogólne wskazówki diety alkalicznej
Przez złą dietę i styl życia, nasze ciała są nadmiernie zakwaszone. Należy unikać zakwaszających produktów, takich jak np. mięso, produkty mleczne, fast-foody czy przetworzona żywność.
Zdrowe, alkalizujące produkty to np. owoce zawierające niewiele cukru, warzywa, orzechy czy nasiona.
- Zbilansowana dieta alkaliczna, to dieta, która zawiera w sobie przynajmniej 60-80% alkalicznych, ekologicznych produktów.
- Unikaj przetworzonej żywności, produktów zawierających konserwanty i pestycydy, mocno słodzonych produktów.
- Wybieraj organiczne warzywa i owoce (np. awokado, pomidory, szpinak, jarmuż, sałatę, nasiona, migdały czy kiełki).
- Warto codziennie zjeść porcję sałatki przygotowanej z alkalicznych, ekologicznych warzyw i owoców lub porcję zielonego, zasadowego koktajlu, np. Alkaline 16 Greens >>
Kiedy kwasów w diecie jest zbyt dużo
Kiedy spożywamy nadmierne ilości kwasotwórczych produktów nasz organizm dochodzi do stanu, w którym nie jest w stanie wydalić nadmiaru kwasów naturalnymi drogami (poprzez pot, wydalanie i oddychanie). Kwasy gromadzą się w tkankach i narządach i powodują różne choroby. Wiele objawów chorobowych, mogących wskazywać na inne dolegliwości, jest wywołanych właśnie zakwaszeniem organizmu.
Pamiętaj, równowaga to podstawa. A równowaga pH naszego organizmu jest kluczem do długiego życia!