Zielone drinki, na co zwrócić uwagę?

 

Na polskim rynku można znaleźć kilku producentów mających w swojej ofercie zielone drinki. Taki produkt to najczęściej proszek z drobno sproszkowanych, wysuszonych warzyw i owoców. Przy tak dużym wyborze produktów, trudno jest ocenić, który drink będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem, dlatego przygotowaliśmy ten krótki poradnik.

W pierwszej kolejności zadaj sobie pytanie – czy Twój zielony drink, zawiera cukier. Producenci stosują go po to, by poprawić smak drinka, jednocześnie całkowicie zaprzeczając idei jego działania. Drink ma odkwaszać, natomiast cukier – zakwasza organizm.

Zawartość wypełniaczy – w tańszych zielonych drinkach, spora część zawartości to tanie wypełniacze. W produkcie nie powinny się także znajdować aromaty i konserwanty, które zakwaszają organizm.

Przed zakupem należy także sprawdzić, czy dany produkt jest wolny od drożdży, grzybów i wodorostów. Te substancje lub ich ekstrakty są dodawane do wielu preparatów, jednak mogą mieć one działanie zakwaszające. Dobrym przykładem takiej substancji jest chlorella i spirulina. Ona także jest zielona, ale zawiera bardzo dużo zakwaszającego białka i może stać się źródłem metali ciężkich.

Rozdrobnienie cząsteczek – tańsze zielone drinki mogą zawierać grubsze cząsteczki, przez co przygotowanie gładkiego drinka, jest bardzo trudne. Najlepsze zielone drinki są bardzo drobne.

Zapach i smak – tutaj najważniejsze są osobiste preferencje użytkownika. Dobre zielone drinki, mają odpowiednio dobrany skład, dlatego są pyszne mimo braku substancji nadających smak i aromat.

W komentarzu napisz, jaki jest Twój ulubiony zielony drink!

You may also like...