Zespół jelita drażliwego – przykry objaw zakwaszającego stylu życia i diety

 

Zespół jelita drażliwego, w skrócie IBS, to zaburzenie, które prowadzi uciążliwego bólu brzucha, bolesnych skurczów czy zaburzenia pracy jelit. Czy wiesz, że IBS jest wywoływany zakwaszającym stylem życia i dietą?

Zespół jelita drażliwego może wystąpić w każdym wieku, jednak najczęściej pojawia się u nastolatków i u ludzi w wieku wczesnej dorosłości. Ponadto, schorzenie to 2 razy częściej występuje u kobiet niż u mężczyzn. Dlaczego? Ponieważ kobiety wykazują większe skłonności do uzależnienia od silnie zakwaszających cukru, czekolady i kawy.

Objawy zakwaszającej diety i stylu życia możemy podzielić na lekkie i silne. Objawy IBS należą do grupy silnych objawów. Bóle brzucha, uciążliwe skurcze, gazy, zaparcia lub biegunki – osoba cierpiąca na zespół jelita drażliwego musi zmagać się z nimi na co dzień.

Osoby chore na IBS, u których występują biegunki zwykle mają częste, luźne rozwolnienia, które ciężko jest opanować. Z kolei cierpiący na zaparcia, skarżą się na małą liczbę wypróżnień.

U niektórych chorych objawy nasilają się i łagodzą, u innych są przewlekłe.

Zespół jelita drażliwego może towarzyszyć osobie chorej nawet przez całe życie. Jest jednak sposób na znaczne złagodzenie lub całkowite zniwelowanie uciążliwych objawów choroby. Wystarczy zalkalizować swój styl życia!

Alkaliczna dieta, regularna aktywności fizyczna i regularny sen zdziałają cuda. Badania naukowe potwierdzają, że zasadowy styl życia poprawia nasze zdrowie oraz znacząco je wydłuża.

Zawsze należy pamiętać, że istnieje tylko jedna choroba, czyli nadmierne zakwaszenie organizmu. Jedynym lekarstwem na pozbycie się jej jest alkalizacja organizmu i regularna aktywność fizyczna.

You may also like...