Odwrócona talasemia, owrzodzenie jelita grubego i rak piersi

Poniższy e-mail jest dobrowolnym świadectwem młodej kobiety z Anglii, która wykorzystała alkaliczny styl życia Cud pH i odwróciła objawy rozpoznanej u niej talasemii, owrzodzenia jelita grubego i raka piersi. To świadectwo jest przykładem milionów ludzi na całym świecie w ponad 72 krajach, którzy są wolni od chorób, lekarstw i żyją w zdrowiu, energii i witalności.

Witam doktorze Young,

Nazywam się Ulviye Ozevlat (Olivia). Mam 41 lat, jestem matką dwójki dzieci i mieszkam w Londynie, w Wielkiej Brytanii. Zawsze miałam niski poziom hemoglobiny we krwi. Mój lekarz uważał, że był to objaw talasemii, która jest chorobą krwi związaną z hemoglobiną i zawsze przepisywał mi tabletki z żelazem w postaci fumaranu żelazawego, 210mg. Zażywałam te tabletki przez około 7 lat. Zawsze czułam się bardzo zmęczona, miałam zawroty głowy i chciało mi się spać przez cały dzień.

Urodziłam drugie dziecko w 1995 roku i wkrótce po urodzeniu zdiagnozowano u mnie wrzodziejące zapalenie jelita grubego, które opisane jest jako stan zapalny części jelita grubego, któremu towarzyszą bóle brzucha, potrzeba pójścia do toalety oraz obecność śluzu i krwi w oddawanym kale. Ten stan trwał u mnie przez około 14 lat.

Przeciętnie wrzodziejące zapalenie jelita grubego zaostrzało się od 2 do 3 razy w roku i trwało od jednego do trzech tygodni. Zostały mi przepisane tabletki Mesalazyna 400 mg (5-aminosalicylowe),wstępne dawkowanie to 4 -8 tabletek w zależności od wagi. Musiałam co 6 miesięcy mieć wizytę u lekarza, mieć regularne badania w szpitalu, badania krwi i kolonoskopię. Mój ogólny stan zdrowia nie poprawiał się, wciąż czułam się bardzo zmęczona całymi dniami.

Mój partner Mehmet zawsze komentował to w ten sposób, że lekarze starają się tylko kontrolować choroby, a ich celem nie jest uzdrowienie pacjenta. Mehmet praktykował hipnozę, NLP (neurolingwistyczne programowanie) i był ekspertem w żywieniu – przygotowywał się do napisania doktoratu z medycyny alternatywnej. Mehmet zawsze spierał się z moimi lekarzami o ich brak wiedzy i zrozumienia istotności prawidłowego odżywiania. Był bardzo znany z pracy z dr Robertem Youngiem i zawsze starał się rozmawiać ze mną o tym. Kochał badania naukowe i miał duże uznanie dla nowoczesnej biologii.

W lipcu 2009 zdiagnozowano u mnie raka piersi, przeszłam lumpektomię lewej piersi. Guz był określony jako złośliwy, 3 klasy. Miał 1,7 cm wielkości. Zostałam poinformowana przez mojego onkologa o chemioterapii i radioterapii, ale powiedziałam, że muszę to przemyśleć. Zgodził się i ustalił termin kolejnej wizyty na za 2 tygodnie. To wtedy moje życie zaczęło się zmieniać.

Wróciłam do domu i powiedziałam Mehmetowi, że jestem gotowa do przyjęcia protokołu „Cud pH”. Byłam przez 7 dni na diecie opartej o picie samych soków. Wyciskałam sok ze wszystkiego: z ogórków, szpinaku, selera czerwonej papryki itp.

Czułam się tak źle, nie potrafię tego wyjaśnić, ale wiedziałam, że moje ciało przechodzi kryzys uzdrowienia więc kontynuowałam terapię. Po tygodniu wprowadziłam do diety pokarmy stałe, wszystkie zielone warzywa.

Zrezygnowałam z kawy, kurczaka, wołowiny, mleka, chleba, ziemniaków i ryżu. Czy było trudno? Oczywiście że tak, ale zaczęłam postępować praktycznie i pożytecznie. Moczyłam migdały przez noc, aby mieć je jako przekąski na następny dzień. Wszystko alkaliczne. Piłam około 3-4 litrów zielonych napojów codziennie. Dodawałam do nich sól zasadową w celu zwiększenia zasadowości. Mehmet nauczył mnie badania moczu pod kątem zakwaszenia za pomocą papierków wskaźnikowych i wyjaśnił mi w jaki sposób kwasy powodują korozję naszych komórek i tkanek.

Zaczęłam czuć się lepiej i postanowiłam zrezygnować z zażywania tabletek z mesalazyną, i udało się – już od 2 lat nie zażywam leków na wrzodziejące zapalenie jelita grubego. W ciągu ostatnich 2 lat miałam ataki tylko dwa razy (normalnie byłoby to od 4 do 6 razy) i były dużo łagodniejsze niż wcześniej.

Wróciłam do mojego onkologa, a on zapytał: „kiedy będziemy robić chemioterapię? „Nigdy”, powiedziałam. „Robisz wielki błąd”, powiedział. Wyjaśniłam, że czuję się lepiej, więc nie jestem gotowa by się w to pchać.

I wciąż jeszcze byłam na diecie, jadłam brokuły, awokado na śniadanie! Stosowałam sól rozpuszczoną w wodzie rozpylaną w ustach 10-15 razy w miesiącu, potężny przeciwutleniacz glutation, antybakteryjne srebro koloidalne, alkaliczne gliny montmorylonitu, N-Acetyl Cysteinę, koenzym Q10, chlorofil, aloes i wiele innych (zbyt długa lista, aby tu wymieniać).

I tak już 2 lata i 3 miesiące (bez chemii, bez tamoksyfenu i bez mesalazyny na wrzodziejące zapalenie jelita grubego).

Nigdy wcześniej w moim życiu nie czułam się tak zdrowa! Mehmet monitoruje wszystko co jem, kontroluje wszystkie moje diety. Muszę powiedzieć, że mój poziom hemoglobiny osiąga wartości od 8,0 g / dl (bardzo niska) do około 10,5 g / dl i to bez tabletek z żelazem, wszystko dzięki dobrej pracy i poradom Dr Young’a.

Czy zdałam sobie sprawę, że nie trzeba tych kwaśnych leków i żelaza? Nie, nie. W ubiegłym roku poznałam Dr Young’a w Londynie i zjedliśmy razem posiłek: „Tak, masz rację jedząc wszystkie warzywa, pyszne!” Powiedział mi, że wszystko, co robiłam było wielkie i mam się trzymać tego.

Nie pamiętam dnia w moim życiu, kiedy nie miałabym zawrotów głowy rano i nie czułabym się zmęczona w ciągu dnia. Wszystko to przeszłość. Dwa lata bez leków na moje zapalenie jelita grubego? Ironią tego wszystkiego jest to, że miałam być na lekach do końca mojego życia!
Tak, jasne!

Co do mojej piersi, również mój stosunek do życia się zmienił. Ludzie, którzy przychodzą do naszego domu, do nas, najpierw spodziewają się kiepskiej atmosfery. Absolutnie nie! Ludzie się w szoku kiedy nas odwiedzają. Zdrowie jest wszędzie wokół nas, jest dużo pozytywnej energii i ludzie to zauważają. I to jest zaraźliwe, ludzie chcą robić to samo, co my.

Doktorze Young, wiem, że pomogłeś wielu ludziom w zmianie ich życia, cóż, moje naprawdę zmieniłeś całkowicie.

Bóg zapłać,
Olivia

You may also like...