Objaw nie jest chorobą

Lekarze w dzisiejszych czasach poświęcają bardzo dużo uwagi objawom, które dotykają ludzi. Zdaniem doktora Roberta O. Younga, to błędne podejście. Znacznie ważniejsze jest zastanowienie się nad tym, co powoduje dany objaw.

Czy zmęczenie to choroba?

Jeśli czujesz się osłabiony, nie masz siły i ciągle jesteś śpiący, to prawdopodobnie są to objawy zatrucia organizmu przez substancje o charakterze kwasowym. Stosowanie środków, które mają za zadanie przywrócić odpowiedni poziom energii, będzie się mijało z celem. Musisz wyeliminować problem u podstaw.

Nagłe objawy chorobowe pojawiają się przede wszystkim wtedy, gdy stężenie toksycznych związków w organizmie przekroczy punkt krytyczny. Jest on inny dla każdego człowieka. Gdy toksyn jest zbyt dużo, organizm zaczyna je usuwać, czemu towarzyszą różne negatywne objawy.

Lekarze nazywają taki stan chorobą, jednak to po prostu usuwanie zakwaszenia. Najczęściej odbywa się ono przez błony śluzowe.

Jeśli zakwaszenie jest usuwane przez nos, wtedy lekarze nazywają to katarem. Taki stan może być przewlekły, co powoduje osłabienie śluzówek i rany. W dalszym etapie choroby mogą pojawić się problemy z układem kostnym, astma i gorączka. U wielu osób zakwaszenie objawia się jako choroby migdałków, ciągłe zapalenie gardła, astma czy nawet zapalenie płuc.

Jak nazywać te choroby?

Wszystkie te choroby są spowodowane przez zakwaszenie organizmu. Z medycznego punktu widzenia, cierpimy na zatrucie kwasowymi substancjami.

Może to dotyczyć każdego organu. Choroba dotyka przede wszystkim te osoby, które:

  • mają nawyk stresowania się

  • nie lubią swojej pracy

  • miały niedawno jakiś uraz

Według doktora Younga, jest tylko jedna choroba i można ją wyleczyć w jeden sposób. Zakwaszenie organizmu można wyleczyć dzięki zmianie diety i podejścia do swojego życia. Jeśli chcesz zapoznać się z zasadami alkalicznej diety, zapraszamy Cię do zakupienia książek doktora Younga. Z nich dowiesz się więcej na ten temat i będziesz w stanie uleczyć swoje ciało.

You may also like...