O przyczynach raka

Choroby nowotworowe są zmorą naszych czasów. Statystyki są przerażające – każdego roku w lawinowym tempie wzrasta liczba pacjentów z chorobami onkologicznymi. W wielu przypadkach medycyna jest bezradna. Coraz częściej lekarze są zmuszeni do leczenia objawowego, ponieważ nie są w stanie zahamować wzrostu ilości komórek rakowych w ciele pacjenta.

Najczęściej za przyczynę raka uznaje się obecne w powietrzu, wodzie i żywności zanieczyszczenia, substancje chemiczne i wszechobecne konserwanty. To prawda, ale tylko częściowa. Na podstawie wieloletnich badań, znany ekspert w dziedzinie zdrowego żywienia – Robert O. Young odkrył drugą, być może nawet istotniejszą przyczynę powstawania tej dolegliwości.

Czym jest rak?

Badania przeprowadzone w Stanach zjednoczonych przez Roberta O. Younga mówią wyraźnie – rak jest cieczą. Powstaje w wyniku nagromadzenia się w organizmie szkodliwych produktów przemiany materii – w tym odpadków metabolicznych, toksyn oraz substancji chemicznych, które dostały się do organizmu razem z pokarmem. Krążąc po organizmie sprawia, że zdrowe komórki podlegają mutacji, stając się komórkami rakowymi.

Jeżeli więc, proces oczyszczania organizmu nie przebiega dostatecznie sprawnie, lub z powodu różnych czynników jest zakłócony – szkodliwe substancje kumulują się i powodują przekształcanie zdrowych komórek w te zmutowane – rakowe.

Dlaczego w zdrowym organizmie pojawiają się komórki rakowe?

Ważną przyczyną pojawiania się zmian nowotworowych jest zakwaszenie organizmu. Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak ważna jest równowaga kwasowo – zasadowa w organizmie. Gdy zostaje zakłócona przez dłuższy czas, pojawiają się problemy zdrowotne.

Zapytasz pewnie – jakie są przyczyny zakwaszenia? To banalne – ale w dużej mierze na swoje choroby przez długie lata pracujemy sami. Jak? Dokonując codziennych wyborów żywieniowych.

Wysoko przetworzona żywność, mnóstwo soli i cukru. To powoduje zakwaszenie organizmu. A zakwaszenie z kolei, sprawia, że zachwiana zostaje równowaga kwasowo – zasadowa organizmu.

Guzy nowotworowe pojawiające się w ciele są mechanizmem obronnym organizmu. W nich zostają uwięzione zmutowane komórki (rakowe), by nie rozprzestrzeniały się dalej. Komórki rakowe atakują najsłabsze miejsce w ciele.

 

 

You may also like...