Kilka słów o wirusie grypy

Cała nasza wiedza o immunologii bierze swój początek w odkryciach Ludwika Pasteura. Dzięki jego odkryciom możemy z sukcesem walczyć z groźnymi chorobami, które przez wieki były nie do pokonania, stając się przyczyną śmierci milionów ludzi.

Do dziś medycyna pełnymi garściami czerpie z dorobku tego wybitnego człowieka. Czy słusznie? Po części tak, ale musimy pamiętać, że wraz z postępem nauki oraz nowymi odkryciami, dawna wiedza traci na swojej aktualności. Tak stało się i w tym wypadku. Część dorobku Ludwika Pasteura jest już przestarzała.

Czym jest grypa?

Słowo grypa dosłownie oznacza „wpływ”. Dawniej sądzono, że przychodzi ona z gwiazd, by szkodzić ludziom. Dopiero naukowcy (lekarze, biolodzy) odkryli prawdziwą przyczynę zachorowań – a są nimi oczywiście bakterie i wirusy. To właśnie one, gdy dostaną się do organizmu, a szczególnie w okresie obniżonej odporności, żyją kosztem swojego „gospodarza” , rozmnażają się w szybkim tempie powodując przykre dolegliwości. W skrajnych przypadkach mogą doprowadzić nawet do śmierci.

Nazwa dobrze oddaje przyczynę zachorowania. Będąc pod wpływem chorobotwórczych bakterii, wirusów lub substancji, zaczynamy chorować. Przykładowo, ptasia grypa, która była zmorą dla ludzi kilka lat temu pojawiła się z powodu braku higieny na azjatyckich fermach drobiu. Ptasie odchody, mają kwaśny odczyn. Gdy nie były usuwane w odpowiednim czasie usuwane, doprowadziły do powstania wirusa, który w takim środowisku uległ mutacji i przybrał formę groźną dla ludzi i zwierząt.

Doktor Robert O. Young, ekspert w dziedzinie zdrowego żywienia jest zdania, że mięso drobiowe ma z natury kwaśny odczyn i nie powinno być spożywane przez ludzi. Przyczynia się ono bowiem, do wzrostu poziomu zakwaszenia organizmu, które, gdy utrzymuje się zbyt długo staje się przyczyna wielu groźnych chorób.

Słowo „wirus” po łacinie oznacza truciznę. I to właśnie różnorakim truciznom przypisywano wywoływanie wszelkich możliwych przypadłości. Jak wiemy, korzystając ze współczesnej wiedzy, niewiele ma to wspólnego z prawdą.

Doktor Robert O. Young twierdzi, że wirusy są cieczami lub gazami, mającymi szkodliwy wpływ na żywe organizmy. Powstają, gdy równowaga chemiczna w ciele ludzi, roślin i zwierząt zostaje zachwiana. A za główną przyczynę ich powstawiania podaje zachwianą równowagę kwasowo – zasadową. Najwięcej ich powstaje wskutek gnicia materii organicznej. Tak, więc gdy nieprawidłowo się odżywiamy, zakwaszamy swój organizm, dajemy wirusom pole do działania.

Aby pokonać chorobę organizm musi wytwarzać przeciwciała (nazywamy je również antygenami). Nie każdy wie, że owe substancje są wydzielane w organizmie, gdy poziom kwasowości niebezpiecznie wzrasta. Wtedy mają za zadanie w możliwie najkrótszym czasie zneutralizować nadmiar kwasowości. Gdy równowaga kwasowo – zasadowa zostanie przywrócona, powróci także zdrowie i dobre samopoczucie. Wiem, że brzmi to dość kontrowersyjnie, być może nigdy nie myślałeś w ten sposób o chorobach, ale badania naukowe przeprowadzone w USA potwierdzają teorię doktora Younga.

You may also like...