Jak skutecznie schudnąć? Najlepiej z dietą zasadową!

Od lat zmagasz się z nadwagą? Stosowałaś wszystkie popularne diety? Jaki był efekt? Udało Ci się zrzucić zbędne kilogramy, ale po zakończeniu diety nadwaga wróciła niespodziewanie szybko? Cały Twój wysiłek poszedł na marne? Czy chcesz schudnąć raz a skutecznie? Mamy dla Ciebie receptę na sukces.

Dlaczego tyję?

Aby skutecznie zrzucić zbędne kilogramy należy poznać przyczynę ich powstawania. Musisz zatem, przyjrzeć się sobie i trybowi życia, jaki prowadzisz. Jak myślisz? Jaka jest przyczyna Twojego tycia? Czy jesteś miłośniczką słodyczy, gazowanych napojów i fast foodów? Mało się ruszasz? Wolisz oglądać telewizję niż spacery na świeżym powietrzu?

Jeżeli tak, przyczyna jest prosta – złe nawyki żywieniowe.

Przyczyna może być inna, jeżeli chorujesz na jakąś przewlekłą chorobę. Zmagasz się z cukrzycą? Alergią? Stosujesz leki? To one mogą powodować przybieranie na wadze. Jeśli tak, to porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem. Może przepisze zamiennik, który będzie równie dobrze walczył z Twoimi dolegliwościami, nie powodując tycia.

Żadne z powyższych sytuacji Cię nie dotyczą? Koniecznie zbadaj tarczycę. Jej niedoczynność może powodować przybieranie na wadze.

Bardzo częstą przyczyną pojawiania się nadmiaru kilogramów jest ogólne zakwaszenie organizmu. Jak to możliwe? To proste. Gdy spożywasz duże ilości cukru – w Twoim organizmie pozostają produkty uboczne powstałe w procesie trawienia. One mają bardzo kwaśny odczyn.

Gdy pojawiają się rzadko, nic złego się nie dzieje, bo Twoje ciało radzi sobie z oczyszczaniem. Gorzej, gdy każdego dnia pojawiają się spore ilości takich metabolitów. Wtedy, może już nie być tak różowo.

Przeciążony i zakwaszony organizm gorzej radzi sobie z oczyszczaniem, a to powoduje narastanie problemu. Skumulowanie kwaśnych metabolitów oraz toksyn, które są obecne w każdym pokarmie, sprawi, że przemiana materii ulegnie spowolnieniu, a co za tym idzie przybieranie na wadze.

Co zrobić, żeby zwalczyć zakwaszenie organizmu?

Przede wszystkim zrezygnować z wszystkich tych składników diety, które Ci szkodzą podwyższając kwasowość Twojego organizmu. W odstawkę idą hamburgery, hot dogi, zapiekanki, słodzone napoje. Zastąp je zdrowymi warzywami, owocami, a do picia wybieraj niegazowaną wodę z cytryną oraz ziołowe herbatki. Do tego zadbaj o odrobinę ruchu każdego dnia. Efekty przyjdą szybciej, niż myślisz!

You may also like...