Co jeść, by utrzymać prawidłową wagę?

Odchudzanie to jeden z tematów, który ciągle cieszy się popularnością, a mimo to, epidemia otyłości rozprzestrzenia się w dużym tempie. Co najgorsze, otyłe są nawet dzieci.

Przemysł preparatów na odchudzanie jest wart miliardy dolarów, a większość z produktów nie ma żadnego działania. Często reklamują je osoby z pierwszych stron gazet, ale w rzeczywistości, ich uroda jest wynikiem ciągłych wyrzeczeń i ćwiczeń. Kobiety, cierpią na zaburzenia odżywiania znacznie częściej, niż mężczyźni, co często prowadzi u nich do problemów ze zdrowiem. Nie wiedzą tego, że zbyt duża masa ciała spowodowana jest przez jeden czynnik.

Dlaczego tyjemy

Tym czynnikiem jest zakwaszenie organizmu, prowadzące do gromadzenia się w nim tłuszczu. Zakwaszony organizm broni od nadmiaru kwasów, odgradzając je od ważnych organów za pomocą tłuszczu. Powinieneś dziękować za to, że organizm ma taki mechanizm obronny – w przeciwnym razie, mógłbyś umrzeć z powodu zakwaszenia.

Aby schudnąć, musisz zapoznać się z kilkoma prostymi faktami. Tyjesz wtedy, gdy spożywasz pokarmy i pijesz napoje o kwasowym pH powyżej 7. te pokarmy, które mają pH poniżej 7, mają działanie odchudzające. Zasadowa dieta jest ważna także dlatego, że zmniejsza ryzyko osteoporozy i osłabienia mięśni w podeszłym wieku. Czy zauważyłeś, że te choroby dotyczą przede wszystkim tych osób, które nie dbają o dietę?

Pokarmy powodujące otyłość

Dieta otyłych osób obfituje w takie produkty spożywcze, jak:

  • biały i brązowy cukier

  • syrop klonowy

  • syrop glukozowo-fruktozowy

  • słodzone soki owocowe

  • mięso

  • pieczywo

  • nabiał

Powinieneś ich unikać.

Niektóre pokarmy wydają się zdrowe, jednak takie nie są. Należą do nich warzywa bogate w węglowodany (na przykład ziemniaki i gotowana marchew), które wpływają na fermentację w jelitach. Powoduje to dalsze zakwaszenie organizmu. Odkwaszanie organizmu polega na usunięciu z diety tych pokarmów, które mają działanie zakwaszające i zastąpieniu ich warzywami i owocami o małej zawartości cukru. To jedyna kuracja odchudzająca, którą powinieneś stosować.

You may also like...