Brokuły w walce z Helicobacter

Czy zdarza Ci się mieć problemy z żołądkiem? Cierpisz na niestrawność, zgagę lub okresowe mdłości? To bardzo przykre dolegliwości, które nie pozwalają cieszyć się smakowitymi posiłkami… Gdy się pojawia ból, co wtedy robisz? Czy tak jak większość osób od razu sięgasz po tabletkę przeciwbólową i uważasz, że problem znika razem z nim? Postępując w ten sposób popełniasz, duży błąd.

Jakie są przyczyny kłopotów z żołądkiem?

Najczęstszą przyczyną problemów z układem trawiennym jest niewłaściwa dieta, ale czasami problem jest głębszy. Częstym winowajcą bywa tez podstępna bakteria Helicobacter pylori. Kiedy dostaje się do organizmu, początkowo nie daje żadnych objawów, lecz z czasem zaczyna się namnażać, a to z kolei powoduje niekorzystne zmiany w mikroflorze żołądka i wystąpienie przykrych dolegliwości.

A zatem, aby wyeliminować złe samopoczucie i pozbyć się dolegliwości należy zwalczyć bakterie, które są ich przyczyną. Jak to zrobić? Pewnie powiesz – antybiotyki i będzie po sprawie? I tu się mylisz! Jest skuteczny sposób na ich pokonanie i to na dodatek naturalny! I wcale nie mniej skuteczny niż tradycyjne środki farmakologiczne. Wystarczy codziennie jeść solidną porcję brokułów.

Brokuły? Na bakterie? Czy to możliwe?

Ależ tak! Te zdrowe warzywa zawierają cenną substancję – sulforafan, który nie tylko działa przeciwnowotworowo ale także zwalcza te szkodliwe bakterie, które mogą przyczynić się także do powstawania wrzodów żołądka. Badania na zwierzętach laboratoryjnych pokazały, że w krótkim czasie eliminują dużą część żyjących w ich żołądkach bakterie.

Taki sam efekt przyniosły badania przeprowadzone na ludziach. A zatem, gdy zaczyna dokuczać Ci żołądek, sięgaj po brokuły i inne warzywa kapustne. Zawarte w nich cenne substancje pomogą Twojemu żołądkowi dojść do siebie. Już kilka porcji tygodniowo sprawi, że poprawi się mikroflora w żołądku i jelitach, a to z kolei poskutkuje poprawa Twojego samopoczucia. Zobacz, jakie to proste. Nie dość, że będziesz cieszyć się lepszym samopoczuciem, to jeszcze Twoje posiłki staną się smaczniejsze i bardziej urozmaicone.

 

You may also like...