Alkaliczna żywność – sposób na dobre zdrowie i długowieczność

Nasze ciała zostały zaprojektowane tak, abyśmy byli szczupli, pełni energii, mieli piękną, gładką skórę, mnóstwo witalności a nasz umysł był jasny i bystry. Tymczasem jest odwrotnie, duża część społeczeństwa jest otyła, przewlekle zmęczona, pozbawiona sił i chęci do życia. Dlaczego tak się dzieje?

Otyłość, brak energii, ospałość.. Jakie są tego przyczyny?

Światowej sławy naukowcy – dr Robert O. Young oraz Shelly Young są zdania, że przyczyną osłabienia organizmu, jego podatność na choroby oraz obniżona wydolność są spowodowane nadmiernym zakwaszeniem organizmu. Możesz nawet nie zdawać sobie sprawy, że przyczyna Twojego złego samopoczucia tkwi w niewłaściwej diecie, a co za tym idzie w zakwaszeniu organizmu.

Dieta zasadowa podstawą nowej biologii?

Na pewno wiesz, że tradycyjna medycyna zakłada, że przyczyną chorób jest infekcja bakteryjna lub wirusowa. Tymczasem dr Robert O. Young odkrył, że jeżeli ciało człowieka posiada równowagę alkaliczną, bakterie i wirusy nie będą w stanie go wywołać choroby, ponieważ nie znajdą w nim korzystnych warunków do życia.

Wyobraź sobie, że Twoje ciało jest akwarium, w którym pływa rybka. Pomyśl, jak ważna jest czystość i jakość wody wewnątrz. Tak samo dzieje się z Twoim organizmem – w nim również każdego dnia płyną dziesiątki litrów płynów. Wyobraź teraz sobie, że ryby w tym akwarium są komórkami oraz narządami Twojego ciała skąpanymi w brudnej i pełnej odpadków wodzie.

Dodatkowo zamiast filtru powietrza dociera tam duża ilość dwutlenku węgla, co z kolei powoduje wzrost kwasowości środowiska i przyspiesza procesy gnicia. W takim środowisku żadna istota nie przeżyje. Będzie chorować i szybko zginie. Kiedy do akwarium wrzucimy zbyt dużą ilość pokarmu, łatwo przewidzieć, co będzie się działo – tak samo jest z nami, jeżeli dostarczamy zbyt dużo pokarmów zakwaszających nasz organizm.

Dlatego warto zacząć stosować dietę alkaliczną, która przywróci równowagę kwasowo zasadową w Twoim organizmie. Spróbuj, a zobaczysz jak szybko wrócą Ci siły i dobre samopoczucie.

 

You may also like...