Zespół przewlekłego zmęczenia – jak się od niego uwolnić

Zespół przewlekłego zmęczenia to choroba, która mocno obniża komfort życia. Na blogu doktora Roberta Younga pojawił się wpis Scotta Carlsona – osoby, która uwolniła się od tego stanu.

Scott od 1985 roku był apatyczny i nie miał energii do działania. W pierwszej kolejności zaczął od tradycyjnej kuracji i gdy nie przyniosła ona żadnych skutków, zwrócił się ku medycynie holistycznej.

Prognoza była pesymistyczna – organizm 33 letniego mężczyzny był zniszczony tak bardzo, że nie mógł on chodzić. Obliczył, że pozostawał w bezruchu przez 96% czasu przez kilka lat. Z tego powodu jego mięśnie zaczęły się kurczyć i nie były w stanie prawidłowo podtrzymywać szkieletu. Mężczyzna odkrył u siebie ponad 50 objawów chorobowych, a jego życiu towarzyszył ciągły ból. Scott myślał, że jedyny ratunek jest w medycynie naturalnej.

Zmiana w sposobie myślenia

W 2004 roku zapoznał się z badaniami doktora Roberta O. Younga, a rok później, wysłuchał jego wykładu na Harvardzie. Ponieważ badania były oparte na solidnych podstawach, mężczyzna zaufał diecie zasadowej i zmienił sposób odżywiania. Bardzo szybko zobaczył, jak poprawia się jego jakość życia. Dawne zmęczenie i depresja zniknęły, wraz ze wszystkimi objawami niepożądanymi.

Badania doktora Roberta O. Younga wciągnęły go tak bardzo, że zaczął przy nich współpracować. Zaczął pracę jako nutritiolal microscopist w zespole doktora i na swoim przykładzie pokazuje ludziom, jak dieta zasadowa zmienia życie. Zajmuje się przede wszystkim tym tematem, który najbardziej go interesuje, czyli zespołem przewlekłego zmęczenia. Mężczyzna nie tylko uratował swoje zdrowie, ale zaczął też pracować na rzecz innych osób, dzięki czemu przyczynia się do nowych odkryć.

Jego historia wskazuje na to, że nawet bardzo poważna choroba nie jest przeszkodą, jeśli wiemy, jak sobie z nią poradzić. Większość dolegliwości pojawia się z powodu zakwaszenia organizmu. Ratunek jest prosty – dieta zasadowa pozwala na pozbycie się zakwaszenia.

You may also like...