Zakwaszenie powoduje depresję, a depresja prowadzi do odwapnienia kości

Zły nastrój, negatywne nastawienie czy depresja mogą mieć różne przyczyny. Nie zdajemy sobie jednak sprawy z tego, że bardzo często są one wywoływane przez zakwaszenie naszego organizmu. Zatruty organizm próbuje walczyć z zakwaszeniem i wydalać toksyny metaboliczne wiążąc je z jonami wapnia, które niestety pobierane są z naszych kości. Powoduje to ich osłabienie.

Współczesna medycyna nie widzi żadnych powiązań pomiędzy depresją, a odwapnieniem kości. Dla nas jest to oczywista reakcja. Organizm, który cierpi z powodu zakwaszenia krwi popada w depresję. W wyniku prób wypłukania kwasów z organizmu za pomocą jonów wapnia, doprowadza do niedoborów tego minerału. Jeśli ta sytuacja powtarza się przez dłuższy czas, dochodzi do sporych ubytków, a w wieku starczym do poważnego powikłania – osteoporozy.

Jeśli chcesz mieć zdrowe, silne kości i uchronić się przed ich odwapnieniem i osłabieniem, musisz zrozumieć zasadową naturę ludzkiego organizmu i dążyć do osiągnięcia cudu równowagi pH. Pomoże Ci w tym zdrowy styl życia i zasadowa dieta. Przykładem diety proponowanej przez dr. Roberta O. Younga jest „COWS”. Skrót ten oznacza podział żywności na cztery grupy:

„C” – jak chlorofil – powinieneś go dostarczać do organizmu tak dużo, jak tylko jesteś w stanie. Chodzi tu i o jedzenie, i o picie.

„O” – jak oleje – tłoczone na zimno, wielonasycone oleje są polecane przez dr Younga.

„W” – jak woda – należy pić bardzo dużo wody, ale tylko zasadowej. Oznacza to, że jej pH powinno się utrzymywać na poziomie 9,5.

„S” – jak sól – chodzi tu tylko i wyłącznie o mineralną sól morską, tylko taka jest zalecana.

Kiedy jesz i pijesz zgodnie z tymi prostymi zasadami, możesz mieć pewność, że twój organizm zostanie oczyszczony, poczujesz się o wiele zdrowszy, a wiele dolegliwości po prostu zniknie.

Zapamiętaj, że wszystkie choroby, wliczając w to depresję, osłabienie kości i osteoporozę, wywołujesz sam, zakwaszając swój organizm. Nie biorą się one z niczego.

Przestań się zatruwać, pracuj nad zdrową energią i witalnością swojego organizmu – najskuteczniej zrobisz to stosując dietę i prozdrowotny styl życia według zaleceń dr Younga i jego diety „Cud równowagi pH”.

You may also like...