Zakwaszenie organizmu wywołuje zespół jelita wrażliwego

Tylko w zdrowym jelicie cienkim, w którym nie pasożytują żadne bakterie, pleśnie, grzyby i tym podobne, mogą zachodzić w dobry sposób procesy trawienia. Kiedy wszystko jest w równowadze, komórki są właściwie odżywione, a nasz organizm jest pełen zdrowia i energii.

Początki problemu

Biorąc antybiotyki, suplementy diety i probiotyki, zaburzamy naturalną równowagę i zdrowe alkaliczne środowisko naszego przewodu pokarmowego. Jelito cienkie nie działa wtedy w sposób prawidłowy, a z krwią do komórek ciała transportowane są, oprócz substancji odżywczych, także toksyczne enzymy, jakie powstają w zaburzonym środowisku jelita. Prowadzi to do choroby zakwaszenia krwi. Powodować może ona wiele nieprzyjemnych dolegliwości. Jedną z nich jest zespół jelita drażliwego (IBS), który objawiać się może przez:

  • zaburzenia funkcji motorycznej jelit
  • zaburzenia na osi mózgowo – jelitowej
  • nadwrażliwość trzewną
  • częstymi biegunkami infekcyjnymi

Gdzie szukać przyczyny?

Należy pamiętać o tym, że bakterie w przewodzie pokarmowym nie są chorobą, ale symptomem zakwaszenia organizmu. Kluczem do zdrowego, silnego organizmu w dobrej formie jest dieta alkaliczna i zdrowy styl życia. Zarówno jelito cienkie, jak i grube, powinno mieć stały poziom pH na poziomie około 8.4.

Używając flory bakteryjnej albo suplementów zawierających enzymy, ingerujemy w naturalne procesy trawienne. Sprawiamy, że nasz układ pokarmowy przestaje radzić sobie samodzielnie z prawidłowym trawieniem. Naturalnie jest on zaprogramowany tak, że trawiona treść jest przez niego alkalizowana.

Żeby wspierać naturalne, zasadowe środowisko naszego organizmu, powinniśmy dostarczać mu odpowiedniego pożywienia, jak owoce o niskiej zawartości cukru i warzywa.

Jak odzyskać równowagę?

Styl życia oraz dieta cudu równowagi pH jest pełnym programem przywracania i dbania o zasadową równowagę organizmu, w tym też układu pokarmowego. Codziennie szkodzimy sobie dostarczając do naszego organizmu kwasów, które osłabiają metabolizm i prowadzą do powstawania w komórkach toksyn.

Nasz układ pokarmowy ma bardzo trudne zadanie, jeśli nie dostarczamy mu odpowiedniego pożywienia do strawienia. Staje się on nadwrażliwy i przestaje samodzielnie funkcjonować w sposób prawidłowy. Zespół jelita drażliwego jest obecnie bardzo częstą dolegliwością.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że jedyną skuteczną drogą do pozbycia się jej jest odzyskanie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu oraz zdrowy styl życia.

You may also like...