Wiadomość dla moich krytyków – czytaj, studiuj, myśl, słuchaj i ucz się!

dryoungatmoorehousecollege

Dr Robert O. Young w towarzystwie profesora Lawrence Cartera – dziekana Kaplicy pod wezwaniem Martina Luthera Kinga na uczelni Morehouse w Atlancie, oraz Shelley Redford Young. Dr Carter twierdzi: „Dr Robert O. Young jest Martinem Lutherem Kingiem XXI wieku”

Po prawie 30 latach studiowania i uczenia się o kwasie i takim samym czasie prób podzielenia się tym co zaobserwowałem i dowiedziałem się, jestem ogromnie zadowolony widząc, że większa część społeczności naukowej zaczyna dostrzegać i potwierdzać moją pracę. To była długa droga z ciemności. Obecnie, prawie każdego dnia publikowana jest jakaś nowa rozprawa naukowa potwierdzająca moją pracę. Niedawno na konferencji naukowej, usłyszałem wypowiedź pewnego naukowca: „W określonych warunkach, uważamy, że lepiej jest mieć prawidłowo zalkalizowane tkanki”. Nie otrzymałem od niego uznania, ale jego wiedza pochodzi z mojej pracy. Nie masz pojęcia jak daleka była droga, od momentu kiedy zaczynałem, do chwili kiedy usłyszałem te słowa z ust wybitnego członka społeczności naukowej.

 

W moim życiu, długo towarzyszyły mi wątpliwości i krytyka, aż w końcu zrozumiałem, że jest to faktycznie zachęcające i ekscytujące. Nikt nie marnuje czasu na pisanie do gazety o czymś mało interesującym. Kiedy ludzie znajdą trochę czasu aby przeczytać i starać się zrozumieć, a następnie usiądą i napiszą do redakcji swoje żale i narzekania – to co oni naprawdę w tym momencie robią to zadają pytania, pytają autora o wyjaśnienie i obronę jego tekstu. Jest to cudowne, dodające energii i zachęcające, kiedy widzi się ludzi zainteresowanych i zadających pytania. Zadawanie pytań jest pierwszym krokiem w kierunku zdobywania wiedzy. Zadawanie pytań i szukanie w ten sposób wiedzy, jest znakiem odwagi i intelektualnego męstwa.

My, ludzie, żyjemy w głębokiej ciemności. Bardzo przerażający jest fakt, że nie wiemy co się w niej kryje. Niczym dzieci, chcielibyśmy wiedzieć, że nie ma żadnego potwora pod łóżkiem. Faktem jest, że dorośli też się boją. Mówimy naszym dzieciom, że nie ma potwora, ale sami zaglądamy pod łóżko aby się upewnić. Prawda jest taka, że nasza niewiedza jest większa niż nam się wydaje.

Żyjemy we wszechświecie, którego Donald Rumsfeld – były, amerykański sekretarz obrony; nazwał „Nieznane niewiadome”. Im więcej uczymy się, tym bardziej zdajemy sobie sprawę, jak wiele jeszcze nie wiemy. Albert Einstein kiedyś zażartował: „Inteligencja jest bardzo upokarzającą rzeczą. Uświadamia nam, że to co większość z nas wie, blednie w porównaniu z tym czego nikt z nas nie wie.” Wiedza jest zawsze gromadzona. Spora jej część zaburza nasz spokój. Chcemy wierzyć, że wiemy przynajmniej większość z tego, co jest do poznania. Niestety jednak, wiemy tak niewiele.

Obecnie jesteśmy o wiele szczęśliwsi niż większość ludzi, którzy umierali w wieku 30 lat z takich powodów jak zakażenie zęba (dzisiejsi dentyści zajmują się tym z taką łatwością) lub drobna rana (obecnie chirurdzy rutynowo zaszywają takie rany w niewielkich klinikach). Nasza wiedza jest większa niż była za czasów naszych rodziców. Nadal się uczymy, pomimo naszego ludzkiego pragnienia uwierzenia w to, że wiemy już większość z tego co trzeba wiedzieć.

Dziś mówi się, że całość ludzkiej wiedzy potęguje się co 3 lata. Innymi słowy, dowiemy się więcej w ciągu najbliższych 3 lat, niż nauczyliśmy się w całym naszym dotychczasowym życiu. Obecnie ludzie wykonujący zawody medyczne oraz uzdrowiciele z całego świata, dopiero zaczynają rozumieć to, czego uczę od ponad 30 lat.

Dokładnie to, na co ludzie narzekają, jest wynikiem szerszej akceptacji mojej pracy w społeczności naukowej. Gdy ktoś pisze: „… byłem wstrząśnięty kiedy odkryłem wiele brytyjskich firm promujących praktyki i diety oparte na jego teorii.” To jednocześnie pobudza i zachęca mnie, że ludzie w końcu zaczynają docierać do tego. Rozumiem, że to docieranie jest tak niepokojące. Obrazuje to, że potwór cały czas był pod łóżkiem, ale nie wiedzieliśmy o tym. Dobrą wiadomością jest to, że teraz wiemy, że kwaśny styl życia powoduje choroby, przyspiesza starzenie i śmierć, możemy coś z tym zrobić! Tak jak teraz możemy leczyć zainfekowane zęby i zszywać rany, które kiedyś uśmiercały nas w bardzo wczesnym wieku.

Cały czas śmieję się z żartu jakiego usłyszałem lata temu w starym, amerykańskim show telewizyjnym „Hee Haw”. Junior powiedział: „Pewien człowiek opowiedział mi, że złamał nogę w dwóch miejscach. Powiedziałem mu, ze najlepiej aby trzymał się od tych miejsc z daleka.” To samo dotyczy się kwaśnego stylu życia. Jeśli coś, co robisz, powoduje, że jesteś chory, powinieneś przestać to robić!

Ludzie kwestionują moje stwierdzenie, że wirus HIV nie jest przyczyną AIDS. Spory procent licznej społeczności naukowej też w to nie wierzy. Jestem w dobrym towarzystwie. Jedynym sposobem żeby uciszyć nas wszystkich jest udowodnienie, że rzeczywiście HIV powoduje AIDS. Nie zostało to jeszcze zrobione, ponieważ nie da się tego udowodnić.

Niektórzy sprzeciwiają się mojej teorii wielopostaciowości i źródeł, które noszą nazwę bakterii i wirusów. Ale nie trzeba znać ani rozumieć pochodzenia tych biologicznych form, aby zrozumieć, że żadna z tych form nie może się rozmnażać ani powodować negatywnych skutków jeżeli organizm jest prawidłowo alkalizowany. Przez wieki była i cały czas jest wielka debata jak te formy powstają. Dowód mojej pracy znajduje się w wynikach. Przez okres co najmniej stu lat, było wiadomo, że nowotwory powstają i rozwijają się tylko w zakwaszonych tkankach. Ja nie odkryłem tego, tylko to wyjaśniłem. Nie obwiniaj posłańca wiadomości.

Cukrzyca jest kolejnym przykładem, który w dużej mierze nie został zrozumiany. Przez dziesięciolecia jednym sposobem medycznego podejścia do cukrzycy, było tylko leczenie jej objawów. Objawy były ukierunkowane, bo nie było wiadomo, co jest przyczyną cukrzycy. Chciałbym powiedzieć, że zawsze znano odpowiedź na pytanie, co jest przyczyną cukrzycy, ale po prostu nie podobała się odpowiedź. Odpowiedź zawsze była ta sama: zmień swój styl życia i dietę! Chcesz pozbyć się cukrzycy w przeciągu jednej nocy? Wyrzuć z diety białko zwierzęce wraz z wszystkimi prostymi węglowodanami i cukrami, przestań pić kwaśne napoje i spożywać kwaśne pokarmy, zacznij jeść alkaliczne rośliny zielone i po prostu zacznij obserwować co się dzieje. Ucz się!

Oto przykład czegoś zabawnego, możecie to zrobić w gronie rodzinnym. Włączcie stronę Google i wpiszcie „jajka przyczyną cukrzycy”. Mówiłem to przez lata słysząc wycie krytyki. Teraz do większej części społeczności naukowej zaczyna docierać to co mówiłem, a moi krytycy są oszołomieni… „Co?!”

WSZYSTKIE białka zwierzęce są kwaśne i powodują schorzenia zwyrodnieniowe, które lubimy nazywać chorobami. Przepraszam .. to jest wiadomość, która nie jest lubiana. Ja jestem tylko jej posłańcem.

Jestem często krytykowany, że nie uzyskałem doktoratu na Harvardzie, Johns Hopkinsie lub innej uprzywilejowanej instytucji. Chciałbym móc sobie pozwolić na uczęszczanie do tych szkół, ale szkoły, do których chodziłem były i są świetnymi placówkami. W USA, aby uczęszczać do znakomitej szkoły inżynierskiej, trzeba zdecydować się na MIT lub Stanford … ostatnio prym wiedzie Kalifornijski Instytut Technologii, ale prawdą jest, że Indyjski Instytut Technologii jest powszechnie uznawany za najlepszą szkołę inżynierską na świecie.

Instytucje nie tworzą jakości swoich studentów. To studenci kreują jakość uczelni. Prawda jest taka, że uczelnie nie „nauczą” kreatywności i innowacji. Wszystkie instytucje uczą tego, co jest obecnie znane, a nie tego, co jest jeszcze do odkrycia.

Najczęściej autorami największych odkryć są osoby posiadające bardzo niewielką edukację formalną, Steve Jobs z Apple, Mark Zuckerberg – facet, który stworzył Facebook’a i Bill Gates – założyciel Microsoftu. Nieskrępowani dogmatami i zakorzenioną tradycją, wizjonerzy, patrzą na świat innymi oczami i dostrzegają rzeczy, których inni nie potrafią zobaczyć.

Jestem bardzo dumny z wiedzy otrzymanej od instytucji, do których uczęszczałem, ale najbardziej jestem dumny z pracy, którą wykonałem, aby poszerzyć tą wiedzę, zbudowałem ją na tym, co było już wiadome kiedy uczęszczałem na Uniwersytet… praca po ponad 30 latach, ostatecznie została uznana i zatwierdzona… praca, która w końcu docierając do ofiar ignorancji, spowodowała zmianę w ich życiu.

Zachęcam wszystkich, zwłaszcza moich krytyków, do czytania, studiowania, rozmyślania, słuchania i uczenia się; zatroszczcie się o swoje zdrowie, róbcie to co przynosi efekty! W ten sposób doszedłem do wszystkich moich wniosków … obserwując i badając to, co działa, i opierając się na tych dowodach. Uczeni mogą spierać dlaczego jabłko spada z drzewa, ale ważne jest, aby pamiętać, że prawdą jest, że tak się dzieje!
– Dr Robert O. Young

You may also like...