Tajemnicza glinka – ciąg dalszy

W poprzednim artykule mowa była o właściwościach minerału zwanego montmorylonitem. Wiemy już, że ma wyjątkową strukturę oraz posiada właściwości absorpcyjne i adsorpcyjne. Między innymi o tym będzie mowa w dzisiejszej odsłonie informacji na temat tego daru natury.

Oba te terminy brzmią podobnie, ale są bardzo ważne, by móc poznać i zrozumieć, jakie sekrety skrywa w sobie ten minerał. A zatem adsorpcja to proces, w którym substancja zostaje przyklejona do zewnętrznej części powierzchni nośnika adsorbentu. Glina posiada wolne miejsca na poziomie jonowym, przez co może przyjąć znaczne ilości substancji, które mają na sobie ładunek pozytywny.

To właśnie dlatego, glinka ta, była stosowana do oczyszczania produktów spożywczych np. piwa wina, by pozbyć się mykotoksyn i dzięki temu zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom. Cząstki gliny zabierają ze sobą toksyny (proces absorpcji) oraz inne zanieczyszczenia i w postaci osadu opadają na dno. Wystarczy taki napój przefiltrować .

Co glinka może zrobić dla mojego organizmu?

Przede wszystkim skutecznie go oczyścić a także przywrócić mu naturalną (często zakłócaną przez toksyny, oraz zbyt duży poziom kwasowości) równowagę. Gdy poziom kwasowości się zmniejszy a liczba toksyn spadnie do minimum, poczujesz, jak wraca Ci energia do działania i poprawia się samopoczucie. Sama zobaczysz, jak trapiące Cię dolegliwości powoli zaczną słabnąć, by w końcu całkowicie ustąpić.

Znanych jest wiele przypadków, gdy stosowanie glinki wyraźnie wzmocniło odporność organizmu i co za tym idzie zmniejszyło podatność na infekcje.

Jak samodzielnie stosować montmorylanit w domu?

Montmorylanit ma konsystencję gorczycy i jest gotowy do spożycia. Może być mieszany z wodą i wypijany, lub można zrobić z niego maseczkę, by zregenerować skórę twarzy. Jest skutecznym lekiem na ukąszenia owadów – np. pszczoły, komara, pająka, poparzenie pokrzywą itp. Wystarczy rozsmarować taką „papkę” na zmienionym chorobowo miejscu i pozwolić, by powoli wysychając zabierać szkodliwe substancje, bakterie i grzyby. Spróbuj sama i zobacz, jak po kilku takich zabiegach Twoja skóra nabierze blasku i będzie wyglądała dużo młodziej.

You may also like...