Prawdziwa przyczyna osteoporozy odkryta!

Badania naukowców z Uniwersytetu Yale potwierdzają teorię Dr. Roberta O. Younga dotyczącą osteoporozy! Po analizie licznych badań (w tym także tych, które już od dawna głosił Dr Robert O. Young) naukowcy odkryli, że w krajach, w których został stwierdzony najwyższy odsetek chorujących na osteoporozę (między innymi Stany Zjednoczone, Szwecja, Finlandia), ludzie spożywają najwięcej mięsa, mleka oraz innych silnie zakwaszających pokarmów pochodzenia zwierzęcego.

Biznes ważniejszy od zdrowia

Pomimo tego, że zakłady przetwórstwa mlecznego przekonują konsumentów o tym, że spożywanie produktów mlecznych jest dobre dla kości, to prawda jest zupełnie inna. Produkty mleczne zawierają niebezpieczną laktozę, która rozkłada się na galaktozę, glukozę i kwas mlekowy, a te z kolei przyczyniają się do szybkiego niszczenia kości.

Podstawową przyczyną zapadania na osteoporozę jest wysokobiałkowa dieta oraz zbyt duże ilości cukru. Jest to jeden z podstawowych problemów żywieniowych dzisiejszego świata. Na każdym kroku jesteśmy zarzucani produktami wysoko przetworzonymi, których składzie można tak naprawdę znaleźć wszystko.

Nieświadomość przyczyną problemów zdrowotnych

Spożywanie produktów wysokobiałkowych i dużych ilości cukru jest jak wylewanie kwasu prosto na swoje kości. Wszystko dlatego, że białko i cukry zwiększają produkcję kwasów we krwi i tkankach. Kwas zostaje następnie neutralizowany przez wapń i magnez, które organizm pobiera z naszych…kości i mięśni.

Co to oznacza? Konsumenci są karmieni bajeczkami o tym, że produkty mleczne są dobre dla ich zdrowia. Co gorsza, wierzą w nie. Prawda jest jednak zupełnie inna. Produkty mleczne bardziej szkodzą, niż pomagają!

Dieta zasadowa jest podstawą utrzymania dobrego zdrowia oraz wyleczenia wielu, z pozoru nieuleczalnych, chorób. Odpowiednie produkty spożywcze – świeże warzywa, zwłaszcza zielone warzywa liściaste, awokado, ekologiczne pomidory, owoce z dużą zawartością antyutleniaczy, zdrowe kwasy Omega-3 i Omega-6, kiełki i inne…te produkty są dla Ciebie najlepsze!

Trzeba pamiętać o tym, że istnieje tylko jedna choroba, czyli zakwaszenie organizmu i jeden sposób na jej wyleczenie – alkalizacja.

You may also like...