Otyłość i zakwaszenie organizmu idą ze sobą w parze

Czy wiesz, że otyłość może skrócić Twoje życie nawet o 8 lat i zniszczyć Twoje zdrowie nawet o 20 lat wcześniej niż u osób, które mają prawidłową masę ciała?

Najnowsze badania naukowców z Kanady potwierdzają teorię, że nadmierna otyłość skraca życie i wyniszcza ludzki organizm. Badacze z Uniwersytetu McGill w Montrealu zauważyli, że główne czynniki ryzyka związane z otyłością powodują też rozwój chorób takich jak cukrzyca typu II czy choroby serca.

Większość ludzi jest bardzo dobrze poinformowana o czynnikach ryzyka związanych z otyłością, jednak nie potrafią powiązać faktów. Ludzie po prostu nie wiedzą, że jedną z podstawowych przyczyn większości chorób, na które cierpią, jest otyłość.

W czasopiśmie The Lancet Diabets & Endocrinology opublikowano zaskakujące wyniki badań. Porównano stan zdrowia młodych kobiet i mężczyzn z wagą w granicach normy ze stanem zdrowia młodych kobiet i mężczyzn, u których stwierdzono otyłość. Okazało się, że młodzi ludzie z nadwagą będą żyli krócej! Otyłe kobiety żyją średnio o 6 lat krócej, zaś otyli mężczyźni średnio o 8 lat krócej.

U młodych ludzi z otyłością stwierdza się liczne problemy zdrowotne. Badania pokazują, że otyli mężczyźni mają problemy ze zdrowiem średnio aż przez 18 lat, zaś otyłe kobiety aż przez 19 lat.

Nawet kiedy otyłość pojawia się w wieku starszym to i tak mocno odbija się to na zdrowiu i długości życia chorego. Otyli mężczyźni w starszym wieku żyją średnio o 3,5 roku krócej, zaś otyłe kobiety w starszym wieku aż o 5 lat krócej.

Badania naukowców oraz modele komputerowe wykazały, że otyłość jest ściśle związana ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia problemów naczyniowo-sercowych, w tym chorób serca, udarów mózgu czy cukrzycy. Wszystkie te choroby przyczyniają się do znacznego obniżenia jakości oraz długości życia.

Skala Body Mass Indeks (BMI) pokazuje, że osoby z wynikiem 35 lub wyższym uznane za „bardzo otyłe” żyją średnio o 8 lat krócej. Nawet osoby z BMI w granicach od 25 do 30, które technicznie nie są uznawane za otyłe, tracą co najmniej 3 lata życia. Wszystko z powodu nadwagi!

Nie bądź ofiarą

Badanie przeprowadzone dla magazynu The Lancet Diabets & Endocrinology potwierdza tezę, że osoby otyłe są ofiarami własnego stylu życia. Wiele lat ich cennego życia pochłaniają choroby, które odbierają im radość życia.

Jednak otyłość to nie wyrok. Istnieją skuteczne sposoby na efektywną i zdrową redukcję wagi. Jednym z nich jest alkalizująca dieta wegańska. Otyłość to objaw tego, że organizm broni najważniejsze organy ciała, przez zakwaszeniem.

Utrzymanie zasadowego stylu życia i diety wymaga wyrzeczeń, niekiedy bardzo trudnych dla ludzi, którzy przez lata nie kontrolowali swoich nawyków żywieniowych. Trzeba pamiętać o tym, że istnieje tylko jedna choroba, czyli zakwaszenie organizmu. Jedynym sposobem na pokonanie jej jest alkalizacja.

Dieta zasadowa i aktywny tryb życia sprawi, że będziemy zdrowsi, lżejsi i szczęśliwsi. Nie zwlekaj, już teraz weź swoje życie we własne ręce!

You may also like...