Nie licz kalorii

Podstawową zasadą dietetyczną w naszym społeczeństwie jest obliczanie ilości kalorii i tłuszczu w pożywieniu. Zdaniem doktora Younga takie rozwiązanie jest jedynie unikaniem problemu – nawet, jeśli schudniesz, Twój organizm może pozostać nadal chory.

Sprawdzaj, jak bardzo zakwaszony jest Twój organizm – w przeciwnym przypadku walka z nadwagą będzie bardzo trudna. Zmiana diety na roślinną doprowadzi do szybkiej poprawy Twojego stanu zdrowia – to wszystko bez tabletek, chirurgii i treningu, który nadwyręża organizm.

Doktor Robert Young wykazał, że:

  • W odchudzaniu nie liczy się ilość tłuszczy, węglowodanów, cholesterolu, kalorii ani nawet hormonów. Jeśli chcesz schudnąć, jedynym czynnikiem jest prawidłowe pH.

  • Podstawą odchudzania jest zbilansowana dieta i plan ćwiczeń dostosowanych do Twoich możliwości. Dzięki temu można w zdrowy sposób stracić nadmiar kalorii.

  • Choroby są spowodowane wyłącznie tym, że ciało straciło balans między substancjami kwasowymi i zasadowymi.

Standardowa amerykańska dieta (która pojawia się także na polskich talerzach, może Cię zabić). Składają się na nią ogromne porcje przetworzonego jedzenia. Potrawy są bardzo kaloryczne i nie zawierają minerałów i witamin, które są zdrowe dla Twojego organizmu. Dodatkowo, silnie zakwaszają organizm. Doktor Young mówi, że żyjemy w czasach epidemii otyłości, która prowadzi do takich chorób, jak cukrzyca, choroby naczyń krwionośnych. Jeśli chcesz poprawić stan swojego zdrowia, musisz zmienić styl życia.

Ponad dwie trzecie Amerykanów jest otyłych – ten współczynnik podwoił się w ciągu ostatnich 40 lat. Jeden na dziewięciu mężczyzn ma otyłość olbrzymią, w przypadku kobiet jest jeszcze gorzej – dotyczy to jednej na sześć pań.

45 procent kobiet i 30 procent mężczyzn odchudza się, ale powyższe statystyki wskazują na to, że nie jest to skuteczne. Co gorsza, 15 procent dzieci w USA jest otyłych.

Możesz zlekceważyć te fakty, ale w Polsce pojawia się podobna tendencja. Po więcej informacji na temat otyłości zapraszamy do książek Roberta Younga.

You may also like...