Najlepsze sposoby na odkwaszenie organizmu

Podstawowym warunkiem dla zachowania prawidłowego zdrowia, jest utrzymanie zasadowego pH płynów w organizmie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze metody, sposoby, które pozwolą na pozbycie się nadmiernego zakwaszenia organizmu.

Każda komórka organizmu łączy się z innymi komórkami, dlatego o zdrowie należy dbać holistycznie, traktując organizm jako całość. Lekarze często popełniają błąd, polegający na osobnym leczeniu różnych chorób lub organów, co przy okazji, prowadzi do zniszczenia innych struktur ciała. Czynnikiem, który w największym stopniu wpływa na zdrowie organizmu, jest pH krwi. Jeśli pH jest w prawidłowym zakresie, wpływa to na dobre zdrowie.

Do większości chorób po prostu nie dochodzi, gdy pH organizmu jest wystarczająco alkaliczne. Dzieje się tak dlatego, że bakterie, wirusy i grzyby, nie mogą się rozwijać w zasadowym środowisku. Osoby, w których diecie dominują fast-foody, produkty GMO, żywność nieorganiczna i duża ilość leków, nie mogą obronić się przed tymi dolegliwościami.

Jak zacząć odżywiać się alkalicznie i poprawić swoje pH

Wybieraj jedynie organiczną żywność, wolną od GMO. Unikniesz w ten sposób pestycydów, chemikaliów i innych zanieczyszczeń.

Jedz alkaliczne produkty – należą do nich przede wszystkim warzywa. Dzięki nim, stale będziesz dostarczał zasadowych minerałów.

Staraj się jeść jak najmniej mięsa, drobiu, rafinowanego cukru i mąki. Większość osób je za dużo białka – jego spożycie powinno wynosić najwyżej 50 gramów dziennie.

Jeśli jesz produkty zakwaszające, staraj się je łączyć z produktami o działaniu silnie odkwaszającym.

Pij jak najwięcej wody i dodawaj do niej organicznego octu jabłkowego.

Spróbuj drinka poprawiającego natychmiast pH Twojego organizmu – wymieszaj dwie łyżeczki soku z cytryny lub limonki z połową łyżeczki sody oczyszczonej albo proszku do pieczenia. Gdy mieszanina przestanie się pienić, dodaj ją do wody i szybko wypij.

Do wody możesz dodawać także samego proszku do pieczenia. Jeśli nie jesteś pewny, czy możesz przyjmować sodę, skonsultuj się z lekarzem.

Przyjmuj więcej potasu, który znajdziesz w cytrynach i bananach.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest częste picie wody z cytryną. Oczyszcza ona organizm i pozwala pozbyć się nadmiaru kwasów. Sok dodawaj do ciepłej wody i pij go z samego rana, by pobudzić oczyszczanie organizmu. Nigdy nie podgrzewaj wody w kuchence mikrofalowej.

Wymieszaj jedną lub dwie łyżeczki winianu potasu ze szklanką wody. Winian potasu jest bardzo kwaśny, podobnie, jak cytryny i pomaga w tworzeniu związków o charakterze zasadowym. Możesz go używać szczególnie w nagłych przypadkach, jak pojawienie się mdłości lub bólu głowy z powodu zjedzenia czegoś nadmiernie kwasowego. Winian potasu ma delikatny, kwaskowaty smak i w połączeniu z wodą, jest bardzo odświeżający. Nie należy go dosładzać. Jest on bogatym źródłem potasu.

Pij dużo wody, bo tylko dzięki niej możesz pozbyć się toksyn. Większość z nas pije za mało czystej wody, a za dużo napojów zakwaszających, jak kawa, herbata i słodkie napoje. Nie popełniaj tego błędu.

Jeśli masz problemy z trawieniem, stosuj odpowiednie enzymy trawienne zapewniające Ci prawidłowe pH. Trzustka jest odpowiedzialna za wydzielanie większości enzymów trawiennych, w tym tych, które odkwaszają organizm. Jeśli Twoja trzustka pracuje nieprawidłowo, ilość enzymów trawiennych będzie zbyt mała. Wpłynie to na zaburzenia równowagi pH.

You may also like...