Sposób na zapobieganie nowotworom – dieta zasadowa!

Jakie jest lekarstwo na raka? Odpowiedź na to pytanie jest zadziwiająco prosta! Najlepsze lekarstwo na raka to wcale nie jego leczenie, ale prewencja.

Czy wiesz jak wyglądają zepsute owoce? Są podgniłe, nieapetyczne…masz ochotę je wyrzucić. Właśnie tak wyglądają też komórki rakowe! Komórki nowotworowe to nic innego jak zdrowe komórki ciała, które pod wpływem pewnych czynników zaczęły się „psuć”.

Co powoduje wyniszczanie środowiska wewnętrznego organizmu i sprawia, że nasze komórki „psują się”? Odpowiedź jest prosta! Wszystkiemu winne jest nadmierne zakwaszenie organizmu. Bierze się ono z tego, że przyjmujemy zbyt dużo produktów, które po rozłożeniu zmieniają pH organizmu na nieprawidłowe.

Ludzkie ciało gromadzi kwaśne odpady procesów metabolicznych i dietetycznych, których nie zdołał wydalić przez cztery podstawowe drogi eliminacji: oddawania moczu, defekacji, oddychania oraz pocenia się. Dzieje się tak, gdy jesz za dużo produktów o działaniu zakwaszającym.

Najważniejsze czynniki wpływające na powstanie nowotworów

W krajach, w których stosuje się dietę wegańską, oraz w społecznościach, w których nie je się mięsa, zachorowania na raka są znacznie rzadsze.

Korzyści osiągamy jedząc mniej nabiału oraz tłuszczów pochodzenia zwierzęcego. Czynnikiem ryzyka raka prostaty, jest picie mleka oraz … unikanie jedzenia warzyw. Podobnie jest z nowotworem jelita grubego i wieloma innymi rodzajami raka.

Jedząc więcej warzyw, zmniejszamy ryzyko powstania nowotworów, ponieważ dostarczamy dzięki temu antyoksydantów, niezbędnych dla prawidłowej pracy organizmu.

Rak to efekt nieprawidłowej diety i stylu życia. Często to nasze niezdrowe nawyki prowadzą do rozwoju tej choroby. Zawsze należy pamiętać, że istnieje tylko jedna choroba – nadmierne zakwaszenie organizmu. Jedynym sposobem na jej wyleczenie jest alkalizacja organizmu i aktywny tryb życia.

You may also like...