Najbardziej zakwaszające fast foody

Najgłośniejsza debata na temat żywności fast food toczy się w USA, z powodu fali otyłości. Niezdrowa żywność jest też popularna w Polsce. 70 procent ludzi je niezdrową żywność raz w miesiącu, a 24 procent – raz w tygodniu. Wpływa to przede wszystkim na wzrost masy ciała, co jest związane z zakwaszeniem organizmu i dużą ilością tłuszczy nasyconych. Oto „potrawy”, których powinieneś unikać jak ognia:

Pizza

Główne źródło nasyconych kwasów tłuszczowych w diecie Amerykanów. Ser lub substancja seropodobna, którą posypuje się pizzę, zawiera 70 procent niezdrowego tłuszczu i wybitnie zakwasza organizm. Wpływa też na problemy z pamięcią i układem nerwowym. Od pizzy niewiele różnią się zapiekanki.

Wrapy

Takie kanapki opakowane w tortillę byłyby zdrowszą alternatywą dla pizzy, gdyby nie ogromna ilość kiełbasy i sera mozzarella. Niech nie zmyli was duża ilość warzyw – takie jedzenie zwiększa ryzyko zawału. Co więcej, sieci sprzedające takie kanapki przyznają, że jest w nich ponad 76 składników, z czego większość zakwasza organizm.

Hot Dog

Najbardziej popularny wśród kierowców. Hot Dogi nie mają żadnych wartościowych substancji – zawierają silnie przetworzone mięso z dodatkiem tłuszczu i niezdrowe, jasne pieczywo.

Omlet, jajka sadzone, jajecznica

Można je kupić na ulicach w USA, a my zwykle przygotowujemy je na „pożywne” śniadanie. Jedno jajko ma dwa razy więcej cholesterolu od Big Maca i zakwasza organizm. Nadmierne spożywanie jajek zwiększa ryzyko wystąpienia chorób serca i cukrzycy.

Jogurty owocowe

Na pierwszy rzut oka są zdrowe, jednak przed zakupem sprawdzaj skład. Jogurt grecki może zawierać więcej tłuszczu niż ciastko czy pączek. Spożywanie dużej ilości nabiału powiązano ze zwiększonym ryzykiem raka prostaty i jajników.

Jak uniknąć zakwaszenia organizmu, gdy nie mamy czasu na gotowanie w domu?

Osoby, które często jedzą na mieście, usprawiedliwiają się tym, że nie mają czasu gotować w domu. Nie jest to wystarczająca wymówka do tego, by być chorym, dlatego ogranicz mniej wartościowe czynności (telewizja, internet) i w tym czasie udaj się do sklepu po warzywa, które odkwaszą twój organizm.

You may also like...