Montmorylanit – cenna glinka dla Twojego organizmu

Z poprzedniego artykułu mogliście się dowiedzieć, że glinka jest bardzo pomocna w walce z niedoskonałościami skóry. Korzystając z jej niesamowitych właściwości możesz z powodzeniem uporać się z trądzikiem, podrażnieniami oraz spowolnić proces jej starzenia.

Jak to możliwe? Otóż, owa glinka zawiera mnóstwo cennych minerałów, które całościowo wspierają skórę oraz cały organizm. Dzięki temu wspiera procesy jej regeneracji. To z kolei sprawia, że poprawia się jej wygląd oraz usprawnieniu ulegają jej procesy życiowe.

Dziś, kontynuujemy rozpoczęty temat, przekazując garść ważnych informacji na jej temat.

Co to jest montmorylanit i skąd się bierze?

Montmorylanit jest gliną pochodzenia wulkanicznego, który był zanurzony w wodzie morskiej. Dzięki temu, jest idealnie czysta i niesie ze sobą same korzyści. Największe złoża znajdują się we Francji, spore złoże jest także w Redmond w stanie Utah.

Z pewnością docenisz jej niezwykłe właściwości, gdy tylko zaczniesz stosować ten niezwykły środek. Osoby, które już korzystają z dobrodziejstw tego daru natury zgodnie przyznają, że pomogła im się pozbyć uporczywych i często trudnych do wyleczenia problemów z cerą.

Co sprawia, że montmorylanit jest taki wyjątkowy?

Minerały, zawarte w tym rodzaju gliny występują w bardzo małych ilościach tzw. Jednostkach koloidalnych. Ich struktura jest najdrobniejsza ze wszystkich znanych minerałów. Podczas badań naukowych odkryto, że warstwy jonów są bardzo luźno ze sobą związane – dzięki temu po przedostaniu się do organizmu pochłania cząsteczki toksycznych substancji i stają się one „uwięzione” pomiędzy tymi warstwami.

Wiedząc to, masz pewność, że szkodliwe substancje raz na zawsze znikną z Twojego ciała wraz z cząsteczkami glinki. Dodatkowo, struktura montmorylanitu ma wyjątkowo dużą powierzchnię, co dodatkowo zwiększ właściwości adsorpcyjne oraz absorpcyjne.

Czym jest adsorpcja i absorpcja, oraz jakie jeszcze właściwości kryje w sobie tajemnicza glinka?

Tego dowiecie się w kolejnej części naszego artykułu.

 

You may also like...