Kilka pytań do doktora Roberta Younga

Na czym opiera się ta teoria alkalicznego stylu życia?

Zmęczenie, choroby, wzrost masy ciała i kiepskie zdrowie jest spowodowane przez jeden czynnik – nieprawidłowy poziom pH. Jeśli źle się odżywiasz, tkanki Twojego organizmu stają się zbyt zakwaszone i chorujesz. Możesz pozbyć się objawów wielu chorób, jeśli tylko odkwasisz organizm.

Jak ważna jest wartość pH płynów w Twoim organizmie?

To jedna z najważniejszych wartości. Temperatura ciała wynosi zwykle 36,6 stopni Celsjusza, a pH – 7,365. Jeśli płyn, który znajduje się w tkankach, jest kwaśniejszy, to zaczynają się problemy zdrowotne.

Jak można zmierzyć pH krwi, moczu i śliny?

Najprostszą metodą jest użycie papierka lakmusowego – pH moczu odzwierciedla pH całego organizmu.

Które pokarmy mają pozytywny wpływ na organizm człowieka?

Pozytywne działanie ma większość zielonych warzyw i owoców o niskiej zawartości cukru. Warto zwrócić uwagę na brokuły, szpinak, awokado, ogórki, selera, sałatę. Wartościowa jest także sól morska.

Które pokarmy mają niekorzystny wpływ na organizm?

Zakwaszające działanie mają takie potrawy, jak wołowina, drób i wieprzowina, nabiał, pokarmy ulegające fermentacji (ocet winny), zboża i owoce bogate w cukier.

Jak ćwiczenia pomagają w usuwaniu toksyn?

Ćwiczenia umożliwiają usunięcie toksyn z organizmu. Pocenie się wpływa na usuwanie kwasów, podczas ćwiczeń aktywizowany jest także układ limfatyczny i układ krążenia. Dzięki temu więcej zanieczyszczeń będzie usuniętych z moczem, co doprowadzi do zmniejszenia zakwaszenia organizmu. Przed treningiem warto się rozciągnąć, co zmniejszy ryzyko urazów.

Dlaczego ludzie są tak otyli?

Ludzie są otyli przede wszystkim z powodu nadmiernego zakwaszenia – jeśli krew zawiera zbyt dużo kwasu, to organizm musi się przed nim bronić.

You may also like...