Ken – wizyta u lekarza stała się motywacją do walki z cukrzycą

Cukrzyca typu pierwszego powoduje często spadek energii i złe samopoczucie. Świadczy o tym przykład Kena, który choruje na cukrzycę od 5 roku życia. Gdy ćwiczył, jego stan zdrowia był dobry i mężczyzna nie narzekał na samopoczucie, jednak zmieniło się to po tym, gdy jego żona urodziła drugie dziecko. Po zaprzestaniu ćwiczeń, jego samopoczucie się zmieniło na gorsze.

Ken utył i zaczął poprawiać sobie nastrój antydepresantami i dużymi dawkami kofeiny, co wpłynęło niekorzystnie na rozwój cukrzycy. Mężczyzna, po konsultacji z lekarzem, postanowił zmienić tryb życia. Lekarz powiedział mu, że jeśli nie schudnie i nie zacznie ćwiczyć, jego stan pogorszy się jeszcze bardziej.

Pierwszym krokiem ku zdrowiu było uzupełnienie diety w drinki z warzyw i z dodatkiem suszonych warzyw i owoców, a także sól o działaniu odkwaszającym. Gdy mężczyzna połączył to z dietą odkwaszającą, szybko pozbył się zmęczenia i schudł 15 kg w ciągu trzech miesięcy. Dzięki temu, że powrócił do prawidłowej wagi i odkwasił organizm, mógł zmniejszyć dawki insuliny o połowę. Lekarz Kena stwierdził, że dieta zasadowa pozytywnie wpływa na jego funkcjonowanie.

Poziom cukru spadł z 200 do około 125 po jedzeniu. Ken zdaje sobie sprawę z tego, że dieta zasadowa jest bardzo skuteczna i pozwala na pozbycie się tych chorób, które są uważane za nieuleczalne. Dzięki temu, łatwiej jest mu się trzymać jej zaleceń.

Historię Kena i inne historie o ludziach, którzy pozbyli się cukrzycy dzięki diecie zasadowej, znajdziesz w książce „Z cukrzycą można wygrać”.

You may also like...