Jest nadzieja – wyleczone wrzodziejące zapalenie jelita grubego

scott-ranczoScott, 34 lata, pochodzący z Australii, cierpiał na wrzodziejące zapalenie jelita grubego od 10 lat, jest to poważna choroba zapalna jelit z objawami silnego bólu brzucha w tym z krwawymi biegunkami występującymi z częstotliwością do 20 razy dziennie.

Był badany przez wielu specjalistów, przechodził gruntowne terapie o działaniu przeciwzapalnym przy użyciu leków immunosupresyjnych i kortykosteroidów, które wprawdzie łagodziły objawy, ale pozostawiły po sobie długotrwały, toksyczny wpływ na organizm. W końcu lekarze zasugerowali operację wycięcia jelita grubego, a po tylu latach życia w bólu Scott przystąpił do niej, wiedząc, że będzie musiał żyć z torbą kolostomii przez resztę swojego życia – scenariusz trudny do zaakceptowania, zwłaszcza w tak młodym wieku.

Jednak rankiem w dniu operacji obudził się z uczuciem, że to nie dla niego, anulował operację i rozpoczął poszukiwania alternatyw. W końcu usłyszał o dr Young’u i postanowił udać się do Kalifornii, aby zostać wyleczonym. Pierwsze badanie krwi, zgodnie z oczekiwaniami, potwierdziło poważne uszkodzenie jelit.

Bez historii choroby w rodzinie również należało rozważyć problemy emocjonalne, a przyjazd Scotta zbiegł się z 4-dniowym seminarium na temat Zdrowego Życia i emocjonalnego uzdrawiania Shelley i Roberta Younga oraz John’a Gray’a – autora książki „Mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus”. Scott był więc gotowy do pracy z emocjonalnymi wzorcami, on tylko zanurkował w to, a to emocjonalne oczyszczenie przyczyniło się w dużej mierze do jego szybkiego i całkowitego powrotu do zdrowia.

Został także umieszczony na intensywnym dwutygodniowym programie, który miał odbudować pracę jego jelit i oczyścić organizm z toksycznych odpadów. Jedzenie serwowane na ranczu bardzo różniło się od tego jakie do tej pory spożywał – miał on wprowadzoną płynną zasadową dietę, całe jedzenie było dosłownie płynne, aby żołądek i jelita nie musiały pracować, a mogły odpocząć i wrócić do zdrowia.

Świeży, zielony sok wyciśnięty z selera, ogórka, szpinaku i awokado codziennie rano, zielona zupa w postaci puree na obiad i kolację. Należy się nawadniać, więc pił każdego dnia 6 litrów wody alkalicznej bogatej w stężony zielony proszek oraz butelkę płynu chlorofilowego dla wzmocnienia krwi. Taka ilość płynów pomaga tkankom naprężyć się, za pomocą alkalicznej wody tkanki oczyszczają się i neutralizuje się kwaśny odczyn.

Nebulizator pomógł silnym antyoksydantom dostać się do krwi przez płuca, kąpiel solna oraz sauna na podczerwień przyczyniły się do eliminacji toksycznych odpadów przez skórę, a zjonizowana kąpiel dla stóp została stworzona aby pobudzić krążenie i pozbyć się toksyn poprzez skórę stóp.

Godzina jogi każdego ranka, mix ćwiczeń aerobowych oraz rozciąganie utrzymały wszystkie procesy życiowe w ruchu. Wibracja całego ciała na specjalnym urządzeniu treningowym odbywała się dwa razy dziennie po 10 minut po to aby pobudzić do pracy układ limfatyczny i układ krążenia, a skakanie na trampolinie wprawiło w ruch każdą komórkę ciała, co przyczyniło się do oczyszczenia tkanek i mięśni z produktów przemiany materii. Codzienny masaż limfatyczny także pomógł pozbyć się toksyn i oczyścić tkanki.

Dla Scotta jednym z najważniejszych zabiegów była codzienna hydroterapia okrężnicy, która odbywała się przy pomocy alkalicznych minerałów i soli oraz substancji budulcowych krwi takich jak chlorofil. W tego rodzaju hydroterapii okrężnica absorbuje wodę i substancje odżywcze, jest to sposób nawadniania ciała.

Terapia ta wymaga zaangażowania, jest to praca na cały etat, ale Scott całkowicie oddał się temu zadaniu, wstawał codziennie rano aby przygotować sobie wodę i suplementy przed treningiem i cieszył się każdą chwilą. Kiedy został zapytany, czy trudno było wykonywać terapię, uśmiechnął się i powiedział: „Cóż, alternatywą jest nóż chirurgiczny …”

Po kilku dniach poczuł, że ból brzucha jest o wiele bardziej łagodny. Pojawiały się grypopodobne fale objawów detoksu, którym towarzyszyły zmęczenie i częsta potrzeba korzystania z toalety, jednak po dwóch tygodniach intensywnego leczenia Scott czuł się naprawdę dobrze, a wyniki badań jego krwi uległy znacznej poprawie.

Scott jest teraz w Australii, jest już po terapii polegającej na jedzeniu głównie płynnej żywności z kawałkami awokado, ogórkiem i sałatą. Czuje się naprawdę dobrze, jest szczęśliwy, że żyje i jest wdzięczny, za pomoc w powrocie do zdrowia.

Nawet dla osób z poważnymi problemami zdrowotnymi… jest nadzieja.

Przed: obraz wskazuje na poważne problemy w organach podstawowych, takich jak jelita i narządy rozrodcze – ciemny kolor, wszystkie białe punkty wskazują na stan zapalny i dysfunkcję w organie.

krew-scott-przed

Po (wykonane po 4 tygodniach życia zgodnie z programem Cud pH): wzór krzepnięcia w jelicie / środek obszaru ma lepszy kolor i nie ma białych plam – jest już prawie w normie.

krew-scott-po

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia wykonane przez dr Pernille Knudtzon. Kontakt: pernilleknudtzon@hotmail.com

You may also like...