Jakie są korzyści z przyjmowania „zielonych drinków”?

[contextly_auto_sidebar id=”Yx7bHuuOzGwjH2fHXLc5g1Hq071g0oSJ”]

Na pewno wiesz, jak ważne jest przyjmowanie odpowiedniej ilości warzyw w ciągu dnia, ale możesz nie mieć na to czasu. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem jest przyjmowanie preparatów, które powstały dzięki wysuszeniu najzdrowszych warzyw i owoców.

Nie tylko witaminy i minerały

Kupując preparaty tego typu, kierujemy się zwykle zawartością witamin i minerałów. Ich najważniejsza zaleta to zielony kolor, wskazujący na dużą ilość chlorofilu. Ta substancja ma budowę bardzo podobną do hemoglobiny, ale zamiast atomu żelaza w jej środku znajduje się atom magnezu.

Badania doktora Younga wskazują na to, że zwiększenie przyjmowania chlorofilu dzięki jedzeniu warzyw i piciu zielonych drinków, poprawia parametry krwi. Jest to bardzo przydatne dla osób, które mają anemię, ale zdrowa krew oznacza, że cały organizm jest w dobrej kondycji.

Bogactwo składników odżywczych

Cały czas poznajemy nowe korzyści płynące z jedzenia warzyw. Oprócz tego, że poprawiają one stan krwi, mają bardzo mało kalorii i dużo błonnika. Pomagają zmniejszyć ryzyko raka i chorób serca. Zawierają dużą ilość kwasu foliowego, witaminy C, potasu i magnezu. Bardzo ważne są też antyoksydanty, takie jak:

  • luteina

  • beta-kryptooksantyna

  • zeaksantyna

  • beta karoten

Tych składników nie znajdziesz w żadnym innym pokarmie, a mają one wpływ na układ krążenia, narząd wzroku i usuwają wolne rodniki.

Warzywa mają prawie zawsze niski indeks glikemiczny, dlatego nie szkodzą nawet osobom z cukrzycą. Według badań, jedna porcja warzyw dziennie powoduje spadek ryzyka występowania cukrzycy o 9 procent.

Warzywa zawierają także dużo witaminy K, która pomaga utrzymać dobry stan kości. Ryzyko osteoporozy maleje u kobiet, które jedzą więcej warzyw.

Trudno jest powiedzieć, dlaczego właściwości zdrowotne zielonych warzyw są tak często ignorowane przez lekarzy. Nie powinieneś popełniać tego samego błędu, dlatego jedz je jak najczęściej, a gdy nie masz na to czasu, uzupełniaj dietę w roślinne drinki.

Jeśli chcesz poprawić stan swojego zdrowia, nie czekaj.

You may also like...