Dr Robert O. Young

Doktor Robert O. Young jest uznawany za twórcę i głównego propagatora diety zasadowej na świecie.

Doktor Young nie jest lekarzem, z wykształcenia jest mikrobiologiem i naturopatą. To pozwoliło mu na podejście do tematu zdrowia z innej perspektywy. Jego badania są wynikiem analizy żywej kropli krwi i wpływu różnych rodzajów pożywienia na naszą krew. Podejście to nie jest stosowane w klasycznej medycynie.

Odkrycia poczynione dzięki temu podejściu przerosły oczekiwania samego dr Younga. Odkrył on, że większość chorób to tak naprawdę objawy zakwaszenia organizmu, gdy zakwasimy organizm i nie nadąża on z usuwaniem toksyn pojawiają się objawy chorób: nadmierny cholesterol – organizm chroni ścianki żył przed nadmiernym kwasem, otyłość – organizm nie ma jak usuwać toksyn i odkłada je w tkance tłuszczowej, trądzik – organizm nie ma jak usuwać kwasów i usuwa je poprzez skórę, żółtaczka – wątroba ma tak wiele toksyn, że nie jest w stanie filtrować nowych itp.

Większość osób odżywia się w zakwaszający sposób, przez co ciało nie jest w stanie pozbywać się toksyn, co prędzej czy później doprowadza do choroby. Dzięki prostym zmianom w diecie jesteśmy w stanie odżywiać się w sposób, który wspiera możliwości regeneracyjne organizmu. Gdy tylko damy naszemu organizmowi taką możliwość, sam zacznie usuwać toksyny. Tak jak z ranami – goją się same. Organizm również leczy się sam, musimy mu tylko dać możliwość.

Teorie dr Younga nie są potwierdzone naukowo. Środowisko naukowe dopiero zaczyna badać wpływ różnych sposobów odżywiania na zdrowie. Ostatnio pojawiło się kilka badań potwierdzających, że zasadowe pożywienie może mieć korzystny wpływ na zdrowie, ale to tylko pierwsze badania i zanim temat zostanie rzetelnie przebadany minie wiele lat. Do tego spojrzenie naukowe koncentruje się na wyizolowanych fragmentach naszego organizmu, a według dr Younga nasze organizm działa jako całość i nie da się wyizolować poszczególnych elementów jako chorych lub zdrowych – jeśli jakiś element organizmu jest chory, to znaczy, że cały organizm nie radzi sobie z usuwaniem toksyn, a nie tylko ten jeden organ.

Część teorii dr Younga podważa obecnie uznawane teorie naukowe: na przykład uważa on, że bakterie tworzą się w kwaśnym środowisku, a obecnie przyjęta teoria Pasteura zakłada, że bakterie przenikają do naszego organizmu z zewnątrz. Podważenie teorii Pasteura miałoby wielki wpływ na życie wszystkich ludzi na świecie, bo okazałoby się, że bakterie i wirusy nie atakują nas z zewnątrz, i że dzięki temu możemy sami wziąć odpowiedzialność za swoje zdrowie i odżywiać się w sposób, który zapewni nam optymalne funkcjonowanie.

Doktor Young stale promuje jeden, zasadowy sposób odżywiania:

 • Według niego nie powinieneś liczyć kalorii, ale substancje, które zawierają związki kwasowe lub zasadowe.

 • Dieta powinna być zbilansowana i dostarczać odpowiedniej ilość energii. Dzięki temu można szybko schudnąć i nie bać się o to, że będziemy chorowali.

 • Doktor Young wyjaśnia, jaki wpływ na organizm ma zakwaszenie spowodowane dietą i pokazuje, jak się go ustrzec. Dzięki jego książkom dowiesz się, co dzieje się w zakwaszonym organizmie.

Dzięki diecie dr Younga organizm sam powraca do równowagi, czyli zdrowia.

Według doktora Younga, standardowa dieta jest bardzo szkodliwa – przyjmujemy zbyt duże porcje pożywienia i jemy puste kalorie. Wiele pokarmów ma działanie zakwaszające organizm.

dr_young_obama

Dzięki programowi zdrowotnemu, który opracował, możesz uchronić się od najgroźniejszych chorób. Jest to szczególnie ważne teraz, gdy większość ludzi cierpi na otyłość i próbuje bezskutecznie zrzucić wagę. Dotyczy to dzieci i dorosłych. Po zmianie diety na zasadową odzyskujesz kontrolę nad swoim organizmem i nie będziesz musiał martwić się o liczenie kalorii. Dieta doktora Roberta Younga opiera się na prostej tabeli żywności zasadowej i kwasowej.

Doktor Young pokazuje w swoich książkach i artykułach między innymi:

 • Które pokarmy są wskazane i alkaliczne, a które są kwasowe?

 • Co zrobić, by usunąć z organizmu grzyby, pleśnie i bakterie?

 • Jak prawidłowo ćwiczyć?

 • Co zrobić, by oczyścić organizm?

 • Jaką wodę wybrać do picia?

 • Ile tłuszczu powinieneś jeść i jakie tłuszcze wybierać?

 • Jak budować masę mięśniową i dbać o zdrowe kości, bez konieczności obciążania organizmu białkiem?

 • Jakie suplementy diety warto przyjmować?

Dzięki tym poradom staniesz się zdrowszy i będziesz miał więcej energii. Ludzie donoszą, że dzięki diecie doktora Younga pozbyli się problemów z trawieniem i zupełnie zmienili swój styl życia. Pomógł już setkom tysięcy ludzi na całym świecie.

phmiracle

Kariera naukowa

Dr Young jest doktorem mikrobiologii i naturopatii.

Doktor Robert Young przez ostatnie 20 lat prowadził badania, w których skupiał się na życiu na poziomie komórkowym. Poświęcił swoją karierę i życie na poszukiwaniu prawdy o tym, dlaczego powstają choroby. Nazwał to Nową Biologią (The New Biology). Jego badania pomogły przywrócić równowagę kwasowo-zasadową w życiu wielu osób. W roku 1994 Robert Young odkrył przemianę czerwonych komórek krwi w bakterie i odwrotnie. Udokumentował to kilkukrotnie. Robert Young odkrył, że mikroorganizmy rozwijające się w ciele w warunkach zakwaszenia, prowadzą do powstawania chorób.

Badał zjawisko miażdżycy i pleomorfizmu.

Książki i badania

Jego prace były publikowane w wielu czasopismach naukowych, między innymi w The Journal of Alternative and Complementary Medicine.

Dr Young napisał do tej pory 8 książek, a jego seria Cud pH (pH Miracle) jest bestsellerem. Jego książki przetłumaczono już na 20 języków. Oprócz tego, doktor uczestniczy w wykładach i odczytach na temat odkwaszania organizmu.

Doktor Robert Young działa w pH Miracle Research Center i w American Society of Microbiologists i American Naturopathic Association. Angażuje się w Center of Diabetes w Puerto Rico, gdzie trwają prace nad wynalezieniem lekarstwa na cukrzycę.

Wynalazł test stresu oksydacyjnego/mykotoksycznego i wykłada na najważniejszych światowych uniwersytetach. Obecnie doktor Robert Young mieszka w San Diego (Kalifornia).

Zasady diety Roberta Younga może zastosować każdy:

 1. Unikaj pokarmów kwasowych – większość ludzi zjada je na śniadanie. Takie potrawy, jak płatki, jajka, nabiał, soki i kawa mają działanie zakwaszające. Znacznie lepiej jest zjeść warzywa.

 2. Warzywa powinny stanowić większość każdej porcji – przynajmniej trzy czwarte talerza

 3. Jedz jak najczęściej surowa warzywa

 4. Nie jedz cukru i deserów

 5. Usuń z diety mięso

 6. Usuń z diety nabiał

 7. Uważaj na drożdże i wypieki z drożdżami

 8. Nie używaj mąki

 9. Zamiast białego cukru, używaj brązowy

 10. Jedz owoce, które nie są zbyt słodkie

 11. Używaj naturalnych przypraw

Książki Roberta Younga pokazują, że chudnięcie nie jest powiązane z ograniczaniem ilości węglowodanów w diecie. Na to, że nie możesz schudnąć, mają wpływ także białka i niezdrowe, zakwaszające tłuszcze.

Podsumowując – Robert Young stworzył przełomowy sposób na poprawę zdrowia za pomocą diety. Jeśli chcesz czerpać korzyści z jego produktów, zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym.

Bestsellerowa seria Cud pH!

„Próbowałem już tylu diet… Cud Równowagi pH”: Zrównoważ Procesy Chemiczne Organizmu – Osiągnij Swoją Idealną Wagę!

„Po sukcesie odniesionym przez pierwszą książkę, dr Young i jego żona zdecydowali się poświęcić uwagę temu, co przez wielu ekspertów jest uważane za najważniejszy problem zdrowotny współczesnej Ameryki – rosnącą liczbę osób, które mają poważną nadwagę lub są otyłe. W przeciwieństwie do innych książek, dotyczących chudnięcia, spośród których najbardziej znanymi są Dieta Atkinsa i Dieta South Beach, małżeństwo Youngów nie podziela opinii, że nisko-węglowodanowa dieta to najlepsza droga do utraty wagi. O nadmierny wzrost wagi i inne problemy zdrowotne obwiniają chroniczny stan zakwaszenia organizmu, sygnalizowany przez wartość wskaźnika pH niższą od 7.1. Jak twierdzą, przywrócenie chemicznej równowagi organizmu (zmiana poziomu pH na bardziej alkaliczny) szybko zaowocuje utratą zbędnych kilogramów i pozwoli zbudować sprawną i zdrową tkankę mięśniową.”

– Amazon.com

Cud pH: Zrównoważ Swoją Dietę – Odzyskaj Zdrowie!

„Dr Young może stać u progu nowej biologii, której zasady mogą zrewolucjonizować wiedzę biologiczną i medyczną, a tym samym – potencjalnie – pomóc ludziom na całym świecie. Dodatkowe badania są koniecznie potrzebne!” — dr Neil Solomon, dyrektor International Council for Caring Communities Health Advisory Board, NGO, przy Organizacji Narodów Zjednoczonych.

“Prawdziwy przełom! Podobnie jak wszystkie prawdziwie wartościowe programy, to coś więcej niż zwykła dieta. Sumiennie wypełnianie programu Cud pH przynosi znacznie więcej, niż można by oczekiwać – nie tylko pomaga zrzucić zbędne kilogramy, ale przywraca ciału zdrowie, świeżość i energię, a także wzmacnia układ immunologiczny.” — Harvey Diamond, autor książki Fit For Life

Diabetyczna Rewolucja: Przełomowy program dla osób chorych na cukrzycę typu I i II.

„Dr Young odkrył wspaniały sposób na odzyskanie zdrowia, wydłużenie życia i szybką poprawę samopoczucia!” – Mark Victor Hansen, współautor serii Chicken Soup for The Soul.

“Dr Young jest liderem w przełomowych badaniach w dziedzinie prozdrowotnego żywienia.” – dr Janet Konefal, kierownik Division of Complementary and Integrative Medicine, Department of Psychiatry and Behavioral Sciences, University of Miami School of Medicine.