Dlaczego warto pić wodę alkaliczną?

Woda alkaliczna ma odpowiednie pH, które wynosi powyżej 9. Picie takiej wody w odpowiednich ilościach ma wiele korzystnych działań na Twój organizm. Oto lista najważniejszych zalet:

 1. Odpowiednie pH wpływa na zmniejszenie koncentracji kwasów i protonów w organizmie. Dzięki temu organizm lepiej radzi sobie z otyłością.

 2. Elektrony w wodzie mają odpowiednią aktywność i neutralizują kwasy dostarczane w procesie trawienia, oddychania i przemian komórkowych. Pozwala to wyeliminować te szkodliwe czynniki.

 3. Woda musi być uprzednio przefiltrowana i pozbawiona bakterii, drożdży, pleśni i glonów. Często dostarczamy sobie tych substancji nieświadomie. Wiele ludzi wypija dziennie około litra wody w formie kawy, herbaty, napojów gazowanych i w żywności. Zawiera ona wiele niezdrowych składników.

 4. Pierwszą czynnością po przebudzeniu się powinno być wypicie dużej ilości (około litra) wody zasadowej. Może być wymieszana z zielonym proszkiem. Pomaga to oczyścić nerki, pęcherz moczowy i jelita. Dostarcza też odpowiedniej ilości energii.

 5. Pij około 4 litry wody dziennie. Możesz pić litr wody co dwie godziny, lub pół litra co godzinę. Na początku może być to kłopotliwe, ale z pewnością się przyzwyczaisz. Najbardziej otyłe osoby tracą dzięki temu około 30 procent masy ciała.

 6. Według doktora Roberta Younga, wodę alkaliczną należy pić także podczas posiłków.

 7. Wyrób sobie nawyk picia alkalicznej wody w ciągu dnia. Nie czekaj, aż będziesz głodny lub spragniony. Gdy wydaje Ci się, że jesteś głodny, zwykle chce Ci się pić.

 8. Gdy jesteś zestresowany lub ćwiczysz, pij litr wody alkalicznej na godzinę.

 9. Naucz się rozpoznawać sygnały pragnienia. Jeśli masz suche usta lub boli Cię głowa, prawdopodobnie jesteś spragniony.

 10. Unikaj picia drinków dla sportowców, napojów energetycznych, coca-coli, herbaty, kawy, alkoholu i piwa.

 11. Pij jedynie wodę alkaliczną z zielonymi proszkami lub nawet bez nich.

 12. Gdy cierpisz na zaparcia, pij ciepłą wodę alkaliczną.

 13. Picie dużej ilości wody alkalicznej to jeden z najlepszy sposób na odkwaszenie organizmu.

You may also like...