„Diabetyczna rewolucja. Z cukrzycą można wygrać” – dr Robert O. Young

Cukrzyca to choroba, którą rozpoznano u 1,5 miliona Polaków. Uważa się, że u pół miliona ludzi jest ona nierozpoznana, ponieważ nie daje ona objawów tak długo, aż stan pacjenta nie stanie się poważny. Z tego powodu aż jedna czwarta cukrzyków ma powikłania.

Ta choroba pojawia się coraz częściej u dzieci – w tej chwili może cierpieć na nią nawet 8% z nich. Lekarze wciąż nie znaleźli leku na cukrzycę, a podstawowa metoda jej leczenia to stosowanie leków doustnych lub insuliny do końca życia.

Rozwiązanie problemu cukrzycy

Zdaniem doktora Roberta Younga, główną przyczyną cukrzycy typu I i II jest nieprawidłowe odżywianie, które prowadzi do zakwaszenia organizmu. Tę wiedzę przedstawił w książce „Diabetyczna rewolucja. Z cukrzycą można wygrać”, napisaną wraz z Shelley Young.

Tytułowa „rewolucja” oznacza, że dzięki zastosowaniu naturalnych metod możesz:

  • spowolnić rozwój choroby

  • zatrzymać ją

  • odwrócić uszkodzenia, które cukrzyca poczyniła w Twoim organizmie

Wpłyną na to zasady odżywiania, opracowane przez autora.

Według doktora Roberta Younga, program zdrowotny zawarty w tej książce w ciągu 12 tygodni wzmocni Twoje ciało i ducha i pozwoli na unormowanie pH.

Dzięki tej książce dowiesz się:

  • jak oczyścić organizm i pozbyć się zakwaszenia, bez utraty energii

  • które pokarmy powinieneś jeść, a jakich musisz unikać, z uwagi na ryzyko podwyższenia poziomu glukozy i zakwaszenia organizmu

  • jak zamienić słodkie przekąski na ich zdrowe odpowiedniki

  • jak pozbyć się stresu

  • jak bezpiecznie ćwiczyć

Książka zyskała wiele przychylnych recenzji, a o jakości porad świadczą przede wszystkim wypowiedzi zadowolonych czytelników.

Zbilansowana dieta przedstawiona w książce „Diabetyczna rewolucja. Z cukrzycą można wygrać” daje szybkie efekty i nie wymaga wysiłku. Opiera się na posiłkach z warzyw i owoców.

Wpływ diety na cukrzycę

Książka jest wynikiem wieloletnich badań prowadzonych w klinice Roberta Younga. Podczas nich przebadano ponad 60 tysięcy osób, a wyniki ogłoszono w prestiżowych czasopismach medycznych.

Badania prowadzone przez doktora Roberta Younga pokazują jasno, że cukrzyca powiązana jest ze sposobem, w jaki się odżywiamy.

Usunięcie zakwaszenia organizmu sprawia, że chudniemy, co ma korzystny wpływ na całe ciało. Lekarze podczas leczenia cukrzycy skupiają się na doraźnym zmniejszaniu poziomu glukozy (który rośnie, ponieważ odżywiamy się nieprawidłowo), ale nie mówią wyraźnie, co powinieneś jeść.

Dieta w krajach rozwiniętych opiera się na produktach zwierzęcych i mącznych, natomiast jest w niej za mało owoców i warzyw. Powoduje to przewlekłe zakwaszenie organizmu i prowadzi do problemów z metabolizmem. Zasada jest prosta — usunięcie z diety cukru i białek, które zakwaszają organizm, wpływa na poprawę samopoczucia, unormowanie poziomu glukozy i w rezultacie, do pozbycia się problemów ze zdrowiem.

Cukrzyca pojawia się wtedy, gdy trzustka musi ciągle wydzielać insulinę, do czego dochodzi, gdy jesz węglowodany. Ich wyeliminowanie z diety to pierwszy krok, który musisz wykonać w kierunku wyleczenia.

Co jeszcze znajdziesz w książce?

Doktor Robert Young pokazuje w niej prostą drogę do wyzdrowienia nie tylko z cukrzycy, ale także z wielu innych chorób. Wszystko to dzięki zmianie Twoich nawyków żywieniowych.

Książka nauczy Cię, jak odżywiać się w alkaliczny sposób, co pozwoli Ci na zmniejszenie poziomu pH płynów wewnątrz organizmu.

Współautorką książki jest Shelley Young, która przedstawia w niej przepisy na potrawy o działaniu odkwaszającym organizm. Możesz je łatwo przyrządzić w domu. Alkaliczna dieta dostarcza mnóstwo energii i pozwala na zachowanie zdrowia.

Dołącz do milionów ludzi, którzy skorzystali dzięki przeczytaniu tej książki i pozbyli się cukrzycy!

You may also like...