Czym różni się sól naturalna od sztucznej?

Czy wiesz, skąd się wzięła zła sława zwykłej soli? Wynika to z faktu, że sól, którą możesz kupić w zwykłym sklepie, nie ma nic wspólnego z naturalną, zdrową solą.

Badania na temat soli wskazują na to, że dieta bezsolna nie ma żadnych korzyści dla Twojego organizmu. Już Hipokrates zauważył, że niedobór soli diecie powoduje problemy z zaparciami, częste występowanie chorób zapalnych i innych problemów.

Cała prawda o soli stołowej

Sól, którą możesz kupić w sklepach, nie ma pozytywnego wpływu na organizm, ponieważ to niemal czysty chlorek sodu.

Sól jest produkowana przez podgrzanie naturalnej soli morskiej do 650 stopni Celsjusza. W czasie tego procesu dochodzi do pozbawienia soli wszystkich pozytywnych właściwości. Sól morska zawiera aż 81 substancji aktywnych, natomiast zwykła – 2 lub 3.

Naturalna sól morska pozyskiwana jest z czystych złóż, często pokrytych lawą wulkaniczną, która uchroniła jej składniki przed zniszczeniem. To właśnie z takich złóż pochodzi naturalna sól. Wykazuje ona silne działanie alkalizujące organizm i zawiera tak ważne minerały, jak:

  • Magnez

  • Potas

  • Wapń

i wiele innych substancji, bez których nie ma życia. Jeśli masz ciągłe poczucie, że chcesz zjeść coś słodkiego, wypróbuj naszą naturalną sól. Organizm często sygnalizuje w ten sposób, że brakuje mu minerałów. Sól dostarcza mu niezbędnej energii, poprawia pracę szyszynki, tarczycy, trzustki i gruczołów płciowych. Ma silny wpływ na poprawę wydzielania hormonów i przenoszenie impulsów nerwowych przez neurony. Jak widzisz, sól ma ogromną ilość korzystnych działań na Twój organizm.

Bardzo dobre działanie ma naturalna sól, której miejscem pozyskiwania jest Wielkie Jezioro Słone w USA. Z tego powodu ma tak dobry smak i silne działanie – wystarczy niewielka szczypta tej soli, by znacznie poprawić smak pożywienia. Naszym zdaniem, jest ona znacznie lepszym rozwiązaniem, niż zwykła sól, lub produkty zawierające glutaminian sodu i inne sztuczne dodatki.

You may also like...