Co sprawia, że wzrasta agresja u dzieci?

Jaka jest przyczyna agresji wśród dzieci?

Ilość agresywnych zachowań wśród ludzi jest zastraszająca. Odsetek przestępstw, które popełniają dzieci, z każdym rokiem wzrasta.

Powodem jest agresja. Duża część tych osób ma problemy emocjonalne, z którymi nie mogą sobie poradzić. Trudno to sobie wyobrazić, ale jedną z ich przyczyn może być niewłaściwa dieta oraz spowodowane przez nią zakwaszenie organizmu. Z obserwacji klinicznych wynika, że u agresywnych dzieci wyniki badań moczu i śliny wykazują, że mają one kwaśny odczyn, cierpią również na zaparcia spowodowane nadmiernym zakwaszeniem organizmu przez białko zwierzęce oraz wysoko przetworzoną żywność.

Aby ograniczyć agresywne zachowania, lekarze przepisują tym pacjentom leki przeciwdepresyjne, lecz taka terapia nie przynosi oczekiwanych rezultatów.

Dieta odkwaszająca organizm zamiast antydepresantów?

Okazuje się, że gdy u takich dzieci zastosuje się odpowiednią dietę, która obniży poziom kwasowości w organizmie, objawy agresji i nadpobudliwości mijają bezpowrotnie. Jakich zasad należy przestrzegać, aby pomóc sobie oraz swoich bliskich? Poniżej znajdują się wskazówki, które pomogą Twojemu organizmowi wrócić do równowagi fizycznej i psychicznej:

 1. Usuń z diety wszystkie białka zwierzęce
 2. Zrezygnuj ze wszystkich ziaren
 3. Wyeliminuj wszystkie produkty mleczne – w szczególności sery
 4. Usuń z diety wszystkie cukry
 5. Zrezygnuj z produktów poddawanych fermentacji
 6. Usuń z diety orzechy z wyjątkiem kokosów i migdałów
 7. Zrezygnuj z grzybów
 8. Jedz odpowiednią ilość zielonych warzyw, które mają działanie odkwaszające (ogórki, awokado, szpinak, brokuły, seler, cytryny, pomidory)
 9. Pij tylko czystą wodę
 10. Dostarczaj swojemu organizmowi soli mineralnych
 11. Pij 250 ml chlorofilu dziennie
 12. Codziennie pij 30 ml kwasów Omega-3 
 13. Oczyść jelita z pozostałości białka zwierzęcego 
 14. Staraj się utrzymać pH moczu na poziomie 7,5
 15. Codziennie ćwicz aktywnie co najmniej przez godzinę (spacer, jogging, pływanie), zadbaj również o rozciągające i oddechowe
 16. Pamiętaj o codziennej modlitwie lub medytacji

Stosując się do powyższych zasad zobaczysz, jak szybko Twoje dziecko odzyska równowagę stanie się spokojne i zadowolone.

 

You may also like...