Co jest przyczyną bielactwa?

Jak pozbyć się bielactwa?

Bielactwo to wstydliwa choroba, której objawem są białe plamy na skórze. Początkowo jest ich mało, ale z czasem pojawia się coraz więcej, zwłaszcza gdy jesteśmy zestresowani.

Tradycyjne leczenie bielactwa

Wielu lekarzy uważa, że na bielactwo nie ma lekarstwa. Dermatolodzy kierują pacjentów na zabiegi chirurgii plastycznej, które są bolesne i nie działają bezpośrednio na przyczynę choroby. Zmiany powracają po kilku miesiącach.

Za powstawanie tej choroby obwinia się nieprawidłowe funkcjonowanie tarczycy. Doktor Robert Young opisuje przypadek pacjenta, który próbował wyleczyć się za pomocą oleju kokosowego wypijanego z mlekiem i jajkami – taki koktajl był podstawą diety mężczyzny. Mężczyzna bardzo szybko odczuł dolegliwości wątroby, natomiast jego stan się nie poprawił.

W jego przypadku nie sprawdziła się dieta dobrana do grupy krwi ani przejście na tradycyjny wegetarianizm. Rewolucją było dopiero wprowadzenie diety alkalicznej.

Co jest przyczyną bielactwa?

Robert Young w swoich książkach pokazuje, w jaki sposób oczyścić organizm z zanieczyszczeń. Według niego, plamy na skórze powstają wskutek nadmiaru kwasów w organizmie. Prowadzą one do zniszczenia melaniny, czyli barwnika skóry. Jest to spowodowane tym, że substancje kwasowe są eliminowane wraz z potem, a nie przez układ moczowy.

Bohater tego wpisu opisał swoją walkę z niewłaściwymi nawykami żywieniowymi – musiał nauczyć się tego, by więcej pic i odstawić kawę. Dzięki temu skóra się oczyściła i plamy szybko zniknęły.

Leczenie bielactwa jest proste – należy dostarczyć organizmowi odpowiedniej ilości wody, by toksyny były usuwane nie przez skórę, a przez układ moczowy. W pierwszej kolejności musisz oczyścić organizm z zanieczyszczeń, co jest możliwe dzięki prawidłowej, alkalicznej diecie, zmianie stylu życia i pozytywnym podejściu do życia. Leczenie bielactwa za pomocą tabletek lub zabiegów chirurgicznych prowadzi do jeszcze większych problemów, bo prowadzą one do dodatkowego zakwaszenia organizmu.

You may also like...