Airiel Green pokonuje raka piersi za pomocą alkalicznego stylu życia

Alkaliczna Dieta dr Younga: Lekarstwo i profilaktyka wszystkich chorób, od alergii aż po nowotwór.

AirielGreen

Airiel Green

Czy swój stan zdrowia uważasz za nieuleczalny? Czy chcesz schudnąć i utrzymać tą wagę na stałe? Czy chcesz zatrzymać proces starzenia? Robisz wszystko, aby być zdrowym, ale wciąż nie czujesz się całkiem dobrze? Zasadowa dieta może być lekarstwem na te wszystkie problemy i wiele innych, ale czy to nie jest zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe?

Zasadowa dieta szybko staje się popularna dzięki wsparciu takich celebrytów jak Kate Moss, Gwyneth Paltrow, Jennifer Aniston, Linda Gray, Bill Clinton, Larry Hagman i Kirsten Dunst. W 2003 Cris Carr, nakręciła film dokumentalny opowiadający o jej walce z rakiem i pokonaniu go z pomocą odkwaszającej diety. Być może słyszeliście o zasadowej diecie w wiadomościach lub w jednym z kilku wywiadów w programie Oprah Winfrey. W internecie można znaleźć świadectwa ludzi, którym udało się pokonać takie choroby jak rak, HIV, cukrzyca typu I i typu II oraz inne choroby przewlekłe.

Jak to działa? Zasadowa dieta działa w oparciu o  założenie, że nasze organizmy mogą same się leczyć. Aby organizm mógł się leczyć,  musi mieć odpowiednie ku temu narzędzia, jednym z nich jest prawidłowe pH, inne to: składniki odżywcze, woda i ćwiczenia. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na nasze pH, jest dieta.

Jedząc pokarmy alkalizujące i minimalizując spożycie kwaśnych, nasz organizm może zacząć się sam leczyć, zapobiegać chorobom, a także chronić się przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak kwas, stres i promieniowanie. Aby zapewnić odpowiednie pH w naszym ciele, musimy jeść co najmniej 70% żywności zasadowej i nie więcej niż 30% lekko kwaśnych pokarmów. Żywności zasadowa obejmuje: gotowane i surowe warzywa, trochę fasolki, natomiast mało owoców, zbóż i orzechów. Kwaśne pokarmy to: mięso, nabiał, cukier, żywność przetworzona, kawa oraz większość owoców, ziaren i orzechów.

Brzmi strasznie? Cóż, nie musisz od razu diametralnie zmieniać swojej diety. Większość ludzi osiąga lepsze wyniki poprzez wprowadzanie powolnych i stopniowych zmian w swojej diecie. Niektórym wystarczy tylko kilka drobnych zmian.  Istnieje również wiele smacznych alkalicznych zamienników kwaśnych pokarmów, więc nie martw się, że zostaniesz ich całkowicie pozbawiony.

Czy to naprawdę działa? Ze wszystkich komentarzy znalezionych w internecie, wynika, że tak. Wypróbowałam to na sobie, kiedy w 2006 roku dowiedziałam się, że mam trzy guzy w piersi, mój lekarz mówił, że muszą być one usunięte chirurgicznie. W ciągu sześciu miesięcy guzy zniknęły, a razem z nimi wszystkie moje alergie, przewlekłe bóle kolan i pleców oraz problemy z zawrotami głowy, których lekarze nie potrafili wytłumaczyć ani wyleczyć. Mam też więcej energii i od czasu rozpoczęcia alkalicznej diety, nie byłam ani razu przeziębiona. Jestem na diecie zasadowej od 2006 roku i nadal utrzymuję doskonałe zdrowie.

AirielGreenBadania

Jeden z trzech guzów wielkości piłeczki golfowej w mojej piersi. Guzy zniknęły po przejściu na dietę alkaliczną.

Spotkałam wielu ludzi, którzy całkowicie pozbyli się swoich problemów zdrowotnych za pomocą tej diety. Wiele osób rezygnuje z alkalizacji zanim jeszcze rozpoczną dietę, bo czują się czegoś pozbawieni. Myślą, że mogą jeść tylko sałatki, ale to nie jest prawda.

Suplementacja jest również ważna, gdyż istnieje wiele witamin, które mogą być trudne do uzyskania na alkalicznej diecie. Zostało stworzonych również wiele dodatków, które mogą sprawić, że alkalizacja postępuje łatwiej i szybciej. Zasadowa dieta może być trudna i czasochłonna, jeśli nie posiada się o niej wystarczająco dużo informacji. Tak więc najlepiej jest czytać i zbierać informacje na jej temat.

Istnieje bardzo mało badań klinicznych opartych na alkalicznej diecie i jej wpływie na różne choroby. Jednak artykuł opublikowany w PubMed mówi, że wspierane są badania naukowe obrazujące wpływ alkalicznej diety na zdrowie i walkę z chorobami, potrzebnych jest więcej takich badań.

Upłynie sporo czasu zanim zostaną wykonane badania kliniczne łączące zasadową dietę i po kolei wszystkie choroby.

Przed zmianą diety, najlepiej skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli cierpi się na chorobę przewlekłą.

W badaniu opublikowanym w PubMed testowano wpływ wysokiego pH u 30 ludzi z chorobami nowotworowymi. W każdym przypadku rak zniknął. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed?term=6522424

Suplementacja minerałami alkalicznymi zmniejsza objawy u pacjentów z przewlekłymi bólami pleców
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3195546/?tool=pubmed

Zwiększenie zawartość alkaliów w diecie może spowalniać utratę masy kostnej zdrowych osób starszych
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2630872/

Alkaliczne diety sprzyjają uzyskaniu beztłuszczowej masy tkanek u osób starszych http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2597402/

Istnieje wiele badań klinicznych, które wskazują na wpływ zwiększenia spożycia warzyw na poprawę zdrowia, spożycie warzyw jest fundamentem zasadowej diety. Można znaleźć również wiele badań potwierdzających, iż spożycie mięsa powoduje problemy

Airiel Green

Ten artykuł jest tłumaczeniem ze strony www.alkalineliving.info. Należy ona do Airiel Green.

You may also like...