Dr Robert O. Young, ekspert w dziedzinie żywienia udowadnia, jak niebezpieczne dla zdrowia jest zakwaszenie organizmu.
Jakie są przyczyny zbyt wysokiego poziomu kwasowości?
Teoretycznie rzecz biorą, ludzki organizm przez setki tysięcy lat ewolucji powinien być znakomicie przystosowany do stosowanej diety. Tymczasem okazuje się, że nasi przodkowie, dużo lepiej sobie radzili z odtruwaniem organizmu. Część dolegliwości, na które cierpimy, spowodowanych jest niewłaściwą dietą. Są też takie, których przyczyną jest niedobór alkalicznych soli potasowych. Dietetycy są zgodni, że we współczesnej diecie jest ich o wiele za mało. Wysoko przetworzone produkty spożywcze także przyczyniają się do wzrostu kwasowości organizmu.
Czy jest on aż tak bardzo szkodliwy?
Z badań naukowych wynika, że zdiagnozowana przewlekła kwasica ma bardzo szkodliwy wpływ na cały organizm. U dzieci przyczynia się do opóźnienia wzrostu, u dorosłych zaś powoduje zmniejszenie masy mięśniowej i kostnej, jest także jedną z przyczyn powstawania kamieni nerkowych. To z kolei wpływa na długość i jakość życia.
Okazuje się, że większość chorób, na które zapadają współczesne społeczeństwa, ma swoje podłoże właśnie w zbyt wysokim poziomu kwasowości w organizmie. Mając tą wiedzę, będziemy mogli skuteczniej je leczyć. Badania dowodzą, że neutralizacja kwasu w diecie sprawia, że w krótkim czasie organizm regeneruje się, a dolegliwości, na które cierpią pacjenci, słabną.
Jak zmniejszyć poziom kwasowości w organizmie?
Okazuje się, że recepta jest prosta. Wystarczy poznać produkty, które są naszymi sprzymierzeńcami. Właściwie dobrana dieta, jest w stanie znacząco poprawić stan naszego zdrowia. Z badań wynika, że jadłospis bogaty w warzywa i zdrowe oleje są podstawą zdrowego trybu życia, wspierającym siłę naszego organizmu. Znając podstawowe zasady odżywiania, które pomagają zachować równowagę kwasowo – zasadowo w naszym ciele, możemy być pewni, że przez długie lata cieszyć się będziemy dobrym zdrowiem, siłą i witalnością.