Od 1900 roku żadnemu lekarzowi nie udało się obniżyć ciśnienia krwi pacjenta bez pojawienia się u niego efektów ubocznych. Pierwsze próby odbywały się za pomocą mieszaniny soli i … cyjanku, ale od tamtego czasu lekarze dalej nie wiedzą, jak skutecznie obniżyć ciśnienie.
Oto najczęstsze skutki uboczne leków na ciśnienie:
-
Uczucie splątania
-
Duszność
-
Ciągłe bóle głowy
-
Omdlenia
-
Wymioty, mdłości, zawroty głowy.
Doktor Young ostrzega, że leki powinny leczyć ludzi, a tymczasem drogie środki na nadciśnienie działają często w odwrotny sposób. Co robić, gdy ta choroba zabija jedną czwartą populacji ludzi na ziemi?
Według doktora Younga i wielu innych lekarzy, którzy zapoznali się z dietą zasadową, najlepszym sposobem na obniżenie ciśnienia jest zmiana trybu życia. Składa się na nią zdrowe, alkaliczne jedzenie, odpowiednie napoje i przyjmowanie suplementów diety, które uzupełniają brak warzyw w diecie. Bardzo ważne są także ćwiczenia. Lekarze powinni na początku obniżać ciśnienie za pomocą tych metod, nie zaś dzięki stosowaniu leków.
W 1900 roku leczenie arszenikiem (uwaga, takie leki są zapisywane do tej pory) nie przyniosło skutku. Mimo to, lekarze uporczywie zapisują preparaty tego typu i wciąż dziwią się, że ich pacjenci się źle czują. Warto pamiętać, że leki to substancje pochodzenia sztucznego, których organizm najczęściej nie potrzebuje i dlatego tak źle reaguje na ich przyjmowanie.
Doktor Young udowodnił, że to my sami jesteśmy odpowiedzialni za stan naszego organizmu i dlatego powinniśmy dbać o siebie. Jeśli nasz organizm będzie stale zakwaszany niewłaściwym pokarmem (mięso, wędliny, tłuszcze zwierzęce, cukier, nabiał) i będziemy palili papierosy i pili alkohol, wtedy leczenie za pomocą tabletek daje jeszcze więcej skutków ubocznych.
Po przejściu na dietę alkaliczną będziesz mógł schudnąć i odkwasić organizm, co jest bezpośrednio związane z tym, jakie będziesz miał ciśnienie. Musisz sam zadbać o swoje zdrowie i nie zrzucać odpowiedzialności na lekarzy.