Magnez to substancja, która wpływa nie tylko na układ nerwowy, ale także na zmniejszenie zakwaszenia organizmu. Osoby, które przez długi czas miały niedobór magnezu w diecie, mają większe ryzyko występowania chorób związanych z wiekiem.
Najważniejszą formą magnezu jest chlorek – uczestniczy on w tysiącach reakcji biochemicznych. Pozwala na poprawienie funkcjonowania mięśni i układu nerwowego, a także wzmacnia kości.
Jaki wpływ na organizm człowieka ma niedobór magnezu?
Naukowcy odkryli, że niedobór magnezu może powodować większe ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie, cukrzycę, osteoporozę i różne rodzaje nowotworów.
Naukowcy zbadali ten proces i stwierdzili, że niedobór magnezu jest czynnikiem wpływającym na starzenie się komórek. Stały niedobór magnezu sprzyja zakwaszeniu organizmu, co jest ważnym czynnikiem, wpływającym na stan zdrowia. Niedobór jest groźny, bo nie daje objawów widocznych gołym okiem, dlatego ludzie mogą przez wiele lat nie wiedzieć o tym, że ich dieta jest nieprawidłowa. Objawy pojawiają się wtedy, gdy niedobór jest bardzo duży – należą do nich na przykład skurcze.
Można zauważyć, że skurcze pojawiają się wyłącznie u osób, które są otyłe i chorują na zespół metaboliczny – to jasne oznaki tego, że mają one zakwaszony organizm i muszą coś zrobić ze swoją dietą.
Jakie formy magnezu warto przyjmować?
Każda forma magnezu ma nieco inne działanie:
-
Chlorek magnezu wpływa na poprawę funkcjonowania komórek
-
Węglan magnezu pozwala na buforowanie kwasów i innych zanieczyszczeń
-
Tlenek magnezu odtruwa organizm, szczególnie układ pokarmowy i pozwala na pozbycie się kwasów pochodzących z diety
Jedną z najlepszych form magnezu są preparaty łączące te wszystkie 3 postaci. Dzięki niemu będziesz miał więcej energii i odkwasisz swój organizm.
Zwróć uwagę na to, że większość producentów preparatów z magnezem używa w nich tylko jednej formy tego minerału. To o wiele za mało, by poczuć różnicę.