Na pewno zauważyłeś, że współcześni mężczyźni są znacznie mniej męscy niż na przykład ludzie, którzy żyli w czasach Twoich rodziców. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, skąd bierze się ten problem.
Skąd ten problem?
Problem feminizacji mężczyzn jest spowodowany „kwaśnym” trybem życia i dietą. Poniżej podajemy listę produktów, które mogą wpływać na gospodarkę hormonalną młodych chłopców i mężczyzn:
- Mleko i produkty mleczne od genetycznie modyfikowanych i traktowanych kuracjami hormonalnymi krów
- Napoje gazowane, w tym woda gazowana (w składzie znajdziemy węgiel oraz kwas fosforowy)
- Alkohole, w szczególności piwo!
- Kawa
- Czarna herbata
- Ocet
- Każde pożywienie poddane procesowi fermentacji (czyli kwaśnienia)
- Pieczarki
- Kukurydza, w szczególności wysoko fruktozowy syrop kukurydziany
- Czekolada (przez zawartość teobrominy)
- Sos sojowy
- Sos ostrygowy
- Przetwarzane mięso
- Orzechy i produkty orzechowe
- Cukier
Jeśli dostarczane w pożywieniu ilości kwasów przekroczą pewien poziom, organizm męski zaczyna produkować ilości estrogenu znacząco przewyższające normy. W wyniku tego następuje stopniowa feminizacja gospodarki hormonalnej mogąca objawiać się utratą masy mięśniowej, wzrostem poziomu tkanki tłuszczowej, szczególnie na klatce piersiowej oraz dolnych partiach brzucha i udach. Co więcej, nadmiar estrogenu może doprowadzić także do uszkodzenia nasienia, a długo utrzymując się, nawet do bezpłodności.
Zdarza się też, że panowie o wyższym od normy poziomie estrogenu, są bardziej wrażliwi i „kobiecy” emocjonalnie.
Jakie są statystyki?
Niestety coraz więcej mężczyzn cierpi z powodu wzrastającego poziomu kwasy estrogenowego w żywności.
Syntetyczne kwasy estrogenowe są podawane krowom mlecznym wraz z pożywieniem, co podnosić ma wydajność. Mleko i produkty mleczne mają same w sobie dosyć wysoki poziom kwasu estrogenowego, pochodzą w końcu z procesu laktacji samicy. Dodatkowe, sztuczne hormony stanowią zdecydowanie szkodliwy i zbędny nadmiar, który przyczynia się do feminizacji.
Naturalne kwasy estrogenowe o wiele mocniej wpływają na gospodarkę hormonalną od swoich odpowiedników syntetycznych i naturalnych, jak na przykład estrogenopochodnych komponentów dodawanych do pestycydów i oprysków. Jednak nawet odpowiedniki potrafią wyrządzić szkody w męski organizmie.
Czy da się to odwrócić?
Możliwe jest cofnięcie skutków zbyt wysokiego poziomu kwasów estrogenowych w męskim organizmie. Najbardziej naturalnym sposobem na osiągnięcie dobrych rezultatów jest odzyskanie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu poprzez zmianę nawyków żywieniowych oraz stylu życia. Zaleca się rezygnację z wszelkiego rodzaju używek i odkwaszenie organizmu.