Dieta alkaliczna to świetny sposób na „wewnętrzne porządki” w organizmie i jego wzmocnienie. Bazuje ona na warzywach, zwłaszcza zielonych, i ziarnach. Jednocześnie zaleca ograniczenie mięsa i produktów przetworzonych. Posiłki przyrządzone z warzyw i ziaren nie muszą być nudne. Umiejętnie przyrządzone mogą być pyszne, odżywcze i zdrowe. Aby przygotować taki posiłek potrzebujesz między innymi smacznych i zdrowych dodatków. Jakie dodatki preferuje dieta alkaliczna? O tym w poniższym artykule.
Alkaliczne dodatki do diety
- Oleje tłoczone na zimno, np. lniany, konopny, z awokado, wiesiołka, ogórecznika, oliwa z oliwek, mieszanka olejów Omega Gold. Proces tłoczenia na zimno pozwala zachować pełnię składników odżywczych, zwłaszcza niezwykle cennych dla organizmu nienasyconych kwasów tłuszczowych (m.in. omega-3, omega-6, omega-9). Oleje najlepiej smakują w towarzystwie sałatek i surówek.
- Kiełki >> To cudowny dodatek do diety, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Te małe, niepozorne roślinki są świetnym źródłem witamin, minerałów, antyoksydantów i innych cennych związków. Można je dodawać do sałatek, kanapek, dań warzywnych.
- Krople PuripHy 60 ml >> To suplement, który pozwoli ci przygotować wodę alkaliczną lub zwiększyć pH różnych napojów. Wystarczy kilka kropli, aby pH wody wzrosło nawet do pH 9! Preparat jest wydajny, a niewielkie rozmiary buteleczki sprawiają, że można ją wziąć także w podróż.
- Nasiona, takie jak siemię lniane, pestki dyni, sezamu, konopi, słonecznika lub nasiona chia to istne bogactwo różnych składników odżywczych. Te „maleństwa” świetnie się sprawdzają jako dodatek do musli, deserów, sałatek.
- Herbaty ziołowe, np. z dziurawca, mięty, melisy, rumianku. W przeciwieństwie do zwykłej czarnej herbaty nie zakwaszają organizmu. Ponadto dostarczają wiele różnych substancji zdrowotnych, np. olejków eterycznych, flawonoidów, fitosteroli.
- Migdały. To wspaniała przekąska dla dzieci i dorosłych, w dodatku jedyny orzech odkwaszający organizm. Migdały można stosować jako zdrowy zamiennik zwykłych „chrupaczy” (np. paluszków, chipsów), a także jako dodatek do różnych potraw, np. sałatek, musli, deserów, a nawet ryb. W warunkach domowych można z nich przygotować mleko roślinne lub masło migdałowe >>