Zawał serca nie jest czymś, co po prostu się zdarza. Zawał serca to wybór nieodpowiedniej diety i zbyt małej ilości ruchu. Zawał serca to wynik nadmiernego zakwaszenia organizmu i niealkalicznego trybu życia.
Według badań lekarzy statystyczny zawałowiec to osoba płci męskiej, w wieku pomiędzy 60 a 70 rokiem życia. Najczęściej ma on nadwagę, pali papierosy, cierpi na nadciśnienie tętnicze, ma podwyższony poziom cholesterolu i może cierpieć na cukrzycę.
Co wpływa niekorzystnie na pracę serca?
Serce to mięsień, który bardzo łatwo da się osłabić kwasami metabolicznymi i spożywczymi. Dla przykładu, na serce źle wpływają: kwas mlekowy spożywany w produktach mlecznych, niedostateczna ilość tlenu, kwas azotowy i moczowy, białka zwierzęce i brak ruchu. Ten ostatni czynnik, jest nazywany cichym zabójcą.
Najlepszą profilaktyką chroniącą przed atakiem serca i udarem niedokrwiennym mózgu jest alkaliczna dieta i styl życia.
Należy pamiętać o tym, że badania krwi należy wykonywać co najmniej 2 razy w roku. Kompleksowe badania krwi wykażą, czy istnieje jakiekolwiek potencjalne zagrożenie nagłej niewydolności mięśnia sercowego.
Pamiętaj, kluczem do zdrowia jest prewencja, a najlepiej jest zapobiegać z pomocą alkalicznej diety i stylu życia oraz regularnej diagnostyki.