W poprzednim artykule była mowa na temat rozmaitych funkcji, jakie nie mogą prawidłowo przebiegać bez udziału soli. Dziś kontynuujemy temat, i przedstawiamy drugą część listy stworzonej przez dr Roberta O. Younga. Dowiesz się z niej, do jakich jeszcze procesów Twój organizm potrzebuje tego cennego składniku, aby prawidłowo działać
13) Sól morska zawiera około 80 składników mineralnych, które są niezbędne Twojemu ciału, aby na długo mogło zachować zdrowie i witalność. Zwykła sól, zawiera ich śladowe ilości, ponieważ została poddana procesowi obróbki. Natomiast sól morska jest najbliżej natury, ponieważ procesy jej przetwarzania są minimalne. Dodatkowo, nie zawiera szkodliwych przeciwzbrylaczy, które zawierają w sobie aluminium – toksyczny pierwiastek odpowiedzialny za chorobę Alzheimera.
14) Sól jest także niezbędna układowi hormonalnemu – jej niedobór często jest przyczyną zachwiania równowagi hormonalnej.
15) Spożywając odpowiednią ilość soli unikniesz wzmożonej chęci na słodycze – zyska na tym nie tylko Twoje zdrowie, ale także figura.
16) Pozbędziesz się nocnych skurczów mięśni, które są nie tylko bolesne, ale także niebezpieczne dla życia i zdrowia, a także łagodzi objawy zespołu niespokojnych nóg.
17) Sól wspomaga pracę nadnerczy
18) Działa pobudzająco na organizm, a więc może uda się zmniejszyć wypijanej kawy? Wystarczy spróbować!
19) U kobiet w okresie menopauzy, odpowiednia ilość soli morskiej dodawana do posiłków pomoże złagodzić uderzenia gorąca.
20) Sól jest jednym z podstawowych składników wodorowęglanu sodu, który ma alkalizujące właściwości, dzięki temu, zmniejsza kwasowy odczyn płynów zewnątrz- oraz wewnątrzkomórkowych.
Mamy nadzieję, że dzięki tej krótkiej serii mini artykułów dowiedziałeś się, jak ważna jest sól dla ludzkiego organizmu. Prawdą jest, że w nadmiernej ilości sól jest szkodliwa (tak jak wszystkie inne substancje), ale normalne funkcjonowanie i zdrowie beż tego ważnego składnika codziennej diety nie jest możliwe.