Zwapnienie piersi – oto, jak działa zakwaszenie na organizm kobiety

Zwapnienie piersi to odkładanie się wapnia w tkance piersi. Można to wykryć dzięki badaniu ultrasonograficznemu, a zmiany są zwykle zbyt małe, by można było je wyczuć dotykiem.

Zwapnienia nie zawsze oznaczają raka, jednak z czasem doprowadzają do powstawania cyst i zatykania naczyń krwionośnych. Takie miejsce traktowane jest przez organizm jak inna tkanka, dlatego dochodzi w nim do powstawania nieprawidłowych procesów. Może być to zalążek nowotworu.

Na początku zmiany nie mają charakteru nowotworowego, jednak proces ich powstawania jest niemal taki sam, jak nowotworu. Mają nieregularne kształty i wielu lekarzy myli je z nowotworami. Okazuje się, że różnica jest niewielka – potwierdzono, że pojawianie się zwapnień w piersiach jest związane z powstawaniem raka i stanowi jego pierwszy objaw.

Co więcej, kobiety, u których występują zwapnienia, mają większe ryzyko występowania złośliwych nowotworów. Można się zastanawiać, skąd się bierze ta dolegliwość, ale to bardzo proste. Podobnie, jak zwapnienia w innych organach (naczyniach krwionośnych czy nerkach), problem pojawia się wtedy, gdy organizm dysponuje wapniem w niewłaściwy sposób. Wynika to z zakwaszenia organizmu.

Kobiety, które są w grupie ryzyka powstawania raka piersi, powinny poprosić swojego lekarza o zlecenie nieinwazyjnego, bezbolesnego badania, do którego wykonania nie używa się promieniowania. Dzięki ultrasonografii piersi można sprawdzić, czy w tkance piersi utworzyły się zwapnienia i jeśli do tego dojdzie, podjąć kurację, która zmniejszy ryzyko występowania raka. Musisz upewnić się, że prowadzisz zdrowy tryb życia. Najważniejsze czynniki, które wpływają na zapobieganie powstawania nowotworów, to zdrowe odżywianie, odpowiednie nawodnienie organizmu i stosowanie masaży limfatycznych. Odkwaszenie organizmu pomoże Ci także w utrzymaniu pozytywnego nastawienia do życia. Im wcześniej wykryjesz choroby, które Ci zagrażają, tym większe jest prawdopodobieństwo, że uda się je wyleczyć.

You may also like...