Zdrowe jelita to zdrowy czlowiek

Podstawowe, naturalne prawdy o zdrowiu zostały zapomniane. Miliony ludzi umierają co roku, a dziesiątki milionów – niepotrzebnie cierpi – tylko dlatego, że nie żyją w zgodzie z prawami natury i poddają się leczeniu niewłaściwymi, nienaturalnymi metodami, które nie odnoszą się do prawdziwej przyczyny wszystkich chorób i dolegliwości.

Pomimo tego, że przyczyny chorób są – ogólnie rzecz biorąc – ignorowane przez konwencjonalną medycynę, to w historii znajdziemy kilka przypadków lekarzy, którzy zgadzają się co do tego, że podłoże choroby jest zazwyczaj związane z emocjami, toksycznością, ociężałością i złym żywieniem. Te stany stopniowo przekształcają i osłabiają nasze wewnętrzne środowisko. Kiedy osiągnie ono pewien poziom kwasowego zatrucia, rozpoczyna się cykl chorobowy.

Nadmierne zakwaszenie i zatrucie organizmu są podstawową przyczyną wszystkich chorób. Oczyść swój organizm z tych trucizn, wyeliminuj złe nawyki, a odzyskasz dobre zdrowie, którym będziesz się cieszył przez długie lata. Tak jak larwy i muchy potrzebują obrzydliwych odchodów, w których mogą się rozwijać i rozmnażać, tak ludzki organizm musi zostać nadwątlony przez złe nawyki żywieniowe, zanim tkanki i płyny ustrojowe pozwolą na zakotwiczenie się i rozwój szkodliwych bakterii.

Jednak, z punktu widzenia badań naukowych, które zostały odrzucone przez medycynę, twierdzenie, że obecność larw i much jest przyczyną, dla której istnieją odchody, jest równie logiczne, co upieranie się, że różne rodzaje bakterii, znajdujące się w organizmie, spowodowały zły stan zdrowia.

Przetrwanie każdego zwierzęcia, ptaka, ryby czy rośliny lub pojedynczej komórki, czy to bakterii, pleśni lub pierwotniaka, jest całkowicie uzależnione od środowiska.

Choroba nie jest nigdy czymś nabytym – ona musi zostać stworzona. Choroba to naturalny rezultat nienaturalnego trybu życia. Choroba to nie kwestia kontaktu z zewnętrznym czynnikiem ryzyka. To wewnętrzny proces prowadzi do podatności na zagrożenia. Pojawienie się w organizmie bakterii, drożdży lub pasożytów nie ma większego wpływu na jego funkcjonowanie, chyba, że nasze wewnętrzne środowisko stanie się kwasowe, zanieczyszczone i ociężałe.

Wzrost liczby mikroorganizmów lub bakterii może nastąpić jedynie wtedy, gdy nasze ciała uległy degeneracji i stały się poważnie zakwaszone i zatrute, a układ odpornościowy jest zagrożony.

W rzeczy samej – kwasowe środowisko może powodować rozkład ludzkich komórek i tkanek, a bakterie są produktem ubocznym tego procesu. Rozkład i rozmnażanie bakterii nie następuje w czystym, wibrującym zdrowiem ciele.

Zanim kwasy osłabią nasze narządy i gruczoły, musimy osłabić naszą wewnętrzną równowagę chemiczną – toksynami i niewłaściwym żywieniem. Wtedy nasze organy zaczynają działać nieprawidłowo.

Najważniejsze, żeby zrozumieć, że bakterie nie powodują chorób, lecz są jedynie produktem przekształceń na poziomie komórkowym. To kwas rozkłada komórki – nie bakterie. To kwas jest przyczyną choroby – nie bakterie czy grzyb.

Istnieje tylko jedna choroba i jedna dolegliwość – jej przyczyną jest nadmierne zakwaszenie krwi i tkanek, spowodowane niewłaściwym sposobem życia, jedzenia i myślenia. Poza ZAKWASZENIEM – nie ma ŻADNEJ INNEJ PRZYCZNY CHORÓB.

Wielki Sekret Zdrowia

Jelita, albo – wyrażając się bardziej precyzyjnie – alkaliczny system buforujący, jest centrum naszego całego organizmu – wszystkie narządy, gruczoły, nawet nasz mózg i serce, są całkowicie zależne od dobrze funkcjonującego alkalicznego systemu buforującego, czyli układu trawiennego.

W zachodnim świecie, większość ludzi zatruła swoje jelita niewyobrażalnymi obrzydliwościami, osłabiając tym samym układ pokarmowy.

Kiedy alkaliczny system buforujący (układ trawienny) przestaje działać, nawet dobre pokarmy mogą stać się kwasowe. Dopóki te odpady pozostają w środku, nasze ciała stają się coraz słabsze, a my jesteśmy coraz bardziej podatni na niedobory i choroby o kwasowym podłożu.

Kilku wspaniałych lekarzy zdaje sobie z tego sprawę:

„W ciągu ostatnich 50 lat, które spędziłem pomagając ludziom przezwyciężyć choroby i dolegliwości, stało się dla mnie jasne, że niewłaściwa praca jelit leży u podłoża większości problemów zdrowotnych moich pacjentów.

Każda tkanka jest odżywiana przez krew, która jest dostarczana dzięki jelitom. Kiedy jelita są brudne, krew staje się brudna – docierając do tkanek i narządów, również je zanieczyszcza. Należy zająć się jelitami, żeby jakikolwiek efektywne leczenie miało szanse powodzenia.

Spośród 300 autopsji, które przeprowadziłem w National College w Chicago, 285 pacjentów twierdziło, że nie cierpieli na zatwardzenie, a ich jelita pracowały normalnie – tylko 15 przyznało, że miało problemy z regularnym wypróżnianiem.

Jednak autopsje wykazały coś zupełnie przeciwnego. Dane, dotyczące tych 285 pacjentów, świadczyły o tym, że występowało u nich aż 5 do 6 wypróżnień dziennie, ale sekcje wykazały, że w niektórych przypadkach średnica jelita wynosiła blisko 30 cm. Ścianki jelit były pokryte różnymi substancjami – w jednym przypadku były to resztki orzeszków ziemnych, które pozostawały tam przez bardzo długi czas.

Toksyczne produkty przemiany materii muszą być wydalane tak szybko, jak to możliwe, aby powstrzymać gwałtowne pogarszanie się zdrowia. Najskuteczniejszym sposobem jest szybkie usuwanie fekaliów, gromadzących się w jelicie grubym.” – Dr Bernard Jensen

Dr Jensen publicznie stwierdził, że ponad 90% chorób występujących wśród Amerykanów może być związane ze złym stanem jelit. Prywatnie powiedział mi, że ta liczba jest bliższa 100%.

„Istnieje tylko jedna choroba – to niezdolność do pozbywania się z organizmu pokarmowych i metabolicznych kwasów.” – Dr Robert O. Young

Jestem niezmiernie zaskoczony wyraźną korelacją występowania nowotworów i obecnością problemów z wydalaniem:

„Trucizny, powstające w jelitach, zanieczyszczają krwioobieg, powodują pogorszenie funkcjonowania wszystkich tkanek, gruczołów i narządów ciała, a ostatecznie – ich zupełne zniszczenie.” – Sir Arbuthnot Lane, prywatny lekarz Królowej Wielkiej Brytanii.

„Spośród 22 tysięcy operacji, które osobiście przeprowadziłem, nigdy nie znalazłem żadnego normalnie funkcjonującego jelita, a spośród stu tysięcy, które nadzorowałem, mniej niż 6% funkcjonowało prawidłowo”.

„Wszystkie choroby cywilizacyjne są spowodowane nieprawidłowym funkcjonowaniem okrężnicy” – Dr Harvey Kellog

„Nie istnieje coś takiego, jak śmierć z przyczyn naturalnych. Wszystkie zgony, które zalicza się do tej kategorii, są konsekwencją postępującego nasycenia organizmu kwasami… Jednakże, jeżeli pacjenci odpowiednio zadbaliby o swoje ciała i oczyścili okrężnice, ich problemy zostałyby – w dużej mierze – wyeliminowane. Oszczędziliby sobie cierpienia poprzez zastosowanie odpowiedniej diety, ćwiczeń fizycznych i przestawienie się na właściwy sposób życia.” – Dr George C. Crile, dyrektor Crile Clinic w Cleveland.

Dr V. E. Irons, pionier teorii oczyszczania okrężnicy, napisał: „Przyczyną większości stanów chorobowych jest samo-zatruwanie, a 95% problemów ze zdrowiem zaczyna się w okrężnicy. Możemy udowodnić, że w okrężnicach 95% ludzi znajdziemy zatwardziały śluz i jego cuchnącą wydzielinę.”

Szkodliwa wydzielina

Szkodliwa wydzielina jest automatycznie wytwarzana w obecności kwasów i innych, podrażniających czynników – początkowo służy jako substancja ochronna; jednak u osób, które żyją w standardowy, zachodni sposób, sprzyjający produkcji kwasów, powszechne jest przekształcanie się wydzieliny w ciągłą powłokę, ułożoną w warstwy, rozciągającą się w jelicie cienkim, żołądku i okrężnicy.

Kiedy śluz jest wydzielany, ulega koagulacji i łączy się z innymi wydzielinami, tworząc coraz twardszą i coraz bardziej toksyczną substancję, która może zawierać leki, produkujące wolne rodniki, szkodliwe związki kałowe, metale ciężkie, pasożyty i inne składniki, których występowanie jest zależne od tego, co dana osoba je, pije i… myśli.

Szkodliwa wydzielina często zaburza pracę jelit, pogarsza przyswajanie składników odżywczych i utrudnia normalne wypróżnianie. To także żyzna gleba dla szerokiego zakresu mikroorganizmów i wydzielanych przez nie kwasowych, szkodliwych związków. A zatem – kiedy dieta stanie się właściwa i dana osoba będzie zdeterminowana, by odzyskać zdrowie – szkodliwa wydzielina powinna zniknąć z organizmu.

„Warstwa śluzu, przylegająca ściśle do śluzówki, prawdopodobnie funkcjonuje jako bariera, usprawniająca trawienie i absorpcję w ścianach jelita. Jednak, wraz z upływem lat, kiedy staje się coraz bardziej wyraźna i rozległa… Hipotetycznie może zaburzać procesy trawienia i absorpcji.” – Dr Rainer Poley, Journal of Pediatric Gastroenterology and Nutrition 1988, Maj-Czerwiec; 7 (3) 386-94.

Czy kogoś jeszcze dziwi, że najwięksi lekarze na całym świecie zawsze twierdzili, że należy oczyszczać i odbudowywać alkaliczny system buforujący, czyli przewód pokarmowy?

Aby dowiedzieć się więcej o oczyszczaniu okrężnicy, warto zapoznać się z książką „Próbowałam już tylu diet… Przełomowy Program Uzdrawiający” – napisaną przez dr Roberta i Shelley O. Young.

Sugerowałbym również przyjmowanie codziennie 1 łyżki stołowej montmorylonitu i 1 łyżki stołowej sproszkowanych nasion lnu lub płesznika, zmieszanych w szklance alkalicznej wody – należy stosować tę mieszankę 2 do 3 razy dziennie. Jeżeli Twoje jelita wymagają silniejszego, natychmiastowego oczyszczania – pij powyższą mieszankę co dwie godziny, przez 7 do 10 dni.

Możesz również uzupełnić dietę o substancje o działaniu zasadowym.

You may also like...