Zasadowi pomocnicy w walce z łysieniem

W poprzednim artykule zaprezentowaliśmy kilka cennych substancji, które pomogą w utrzymaniu dobrej kondycji skóry głowy oraz włosów. Dziś poznamy następne z nich. Warto je znać, bo problem łysienia może dotyczyć każdego.

1). Kwas foliowy – ten składnik kojarzy się przede wszystkim z kobietami w ciąży, ponieważ zapobiega powstawaniu wad wrodzonych układu nerwowego u dziecka. Kwas foliowy jest silnym antyoksydantem, dzięki temu wzmacnia cebulki włosów, chroniąc je przed uszkodzeniem ze strony wolnych rodników.

2) Srebro koloidalne – jest stosowane jako naturalny środek konserwujący. Doskonale zwalcza bakterie, wirusy i grzyby. Walczy ze stanami zapalnymi skóry oraz infekcjami wywołanymi przez bakterie, wirusy i grzyby. Jest składnikiem naturalnego mydła, zapobiega wypadaniu włosów.

3) Olej z awokado – dzięki wysokiej zawartości białka, aminokwasów, oraz witamin A< E, C dobroczynnie wpływających na skórę i włosy, jest doskonałym środkiem wspomagającym regenerację naskórka oraz jego nawilżenie. Chroni włosy przed szkodliwym działaniem zanieczyszczonego środowiska. Stymuluje wzrost komórek włosów.

4) Gliceryna – naturalny środek utrzymujący właściwy poziom nawilżenia pochodzący z olejów roślinnych. Jest częstym składnikiem dużej ilości mydeł i balsamów ze względu na swoje właściwości odżywcze.

5) Pantenol – zawiera naturalne białko roślinne – zagęszcza włosy, pochodzi z grupy witamin.

6) Wyciąg z pszenicyzwiększa elastyczność i sprężystość włosa. Zatrzymuje wodę we wnętrzu włosa. Buduje ich strukturę jednocześnie nawilżając suche i łamliwe włosy. Zwiększa połysk włosów, objętość, eliminuje rozdwajanie, buduje warstwę ochronną i nawilżającą skórę.

7) Witamina E – Jest ceniona za swoje właściwości lecznicze i antyoksydacyjne. Nawilża i chroni włosy i skórę. Witamina E jest doskonałym środkiem dla ochrony serca, zapobiega nowotworom, wzmacnia odporność, usprawnia pracę mózgu. Przyspiesza gojenie ran. Witamina E jest silnym antyoksydantem, który chroni komórki przed uszkodzeniem, więc jest to jeden z najważniejszych składników odżywczych, które można przyjmować, aby zachować zdrowie i chronić organizm przed chorobami.

Kolejna odsłona naszego mini poradnika, już niebawem.

You may also like...